Kupujemy osłonę okna do toalety?

Osłony okien mają dwa najważniejsze zadania. Muszą chronić aranżację przed zbyt dużym nasłonecznieniem, jak i również dbać o prywatność domowników. Jeśli chodzi o osłony okna zainstalowane w toalecie, sprawa prywatności z całą pewnością dominuje. W końcu nikt nie chce, by sąsiad obserwował go w trakcie kąpieli. Jaką osłonę okna jednak kupić, by skutecznie spełniła ona swoje zadanie?

Okno w łazience

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Już na starcie powinniśmy się zastanowić nad tym, jaki typ materiału powinna mieć roleta. Nie każdy materiał nada się w takim samym stopniu. Z jakiego powodu? Przyczyną jest to, że w toalecie jest bardzo duża wilgoć i nie każda tkanina jest mogą znieść podobne środowisko. Część tkanin może się odkształcać lub pojawi się na nich grzyb. Wówczas roleta szybko utraciłaby plusy estetyczne i funkcjonalne. Więcej łazienkowych inspiracji możesz zobaczyć na loving it .

Rolety okienne

Autor: Shilpa Arch
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dużej wilgoci najlepiej sprawdzają się materiały sztuczne, na przykład poliester. W sklepach dostępne są osłony okna zrobione jedynie z poliestru. To tworzywo, które nasiąka cieczą, ale także wyjątkowo szybko ją oddaje. Dlatego z poliestru wykonuje się np. ubrania dla osób uprawiających sport. Co więcej, tworzywo sztuczne nie jest podatne na odkształcenia pod wpływem wody, więc osłona okna (zobacz najlepsze okna drewniane z dolnego śląska) zachowa swój dobry stan na wiele lat.

Powinniśmy wziąć też pod uwagę grubość tkaniny, warto jednak dodać, że tutaj bardzo dużo zależy od indywidualnych upodobań. W sklepach znajdziemy osłony okna, które całkowicie nas zasłonią albo firankowe materiały, przez które przebija światło. Wówczas potencjalna osoba przechodząca obok okna (okna świdnica) zobaczy zarys naszej sylwetki, gdy zapalimy lampkę w łazience. Jeśli chcemy mieć sto procent prywatności, lepiej wybrać osłonę o większej gramaturze.