Wyposażenie łazienki

Vintage, a dlaczego nie rustykalnie – w jaki sposób wyposażyć łazienkę, która na pewno zachwyci przyjaciół? Marzeniem niemal każdej pani wydaje się królewski salon kąpielowy. Opcji wyposażenia takich pomieszczeń są tak interesujące, że nietrudno zrealizować każdy pomysł.

Autor: Coram Poland

Do podstawowego wyposażenia w łazience należą krany, baterie łazienkowe , umywalki, klozet i kabiny prysznicowe lub wanny. Wyposażenie dodatkowe jest zwykle montowane w pomieszczeniach w nowoczesnym stylu – grzejniki łazienkowe, bidet i inne tego typu. W niewielkich łazienkach jednym z najbardziej istotnych akcesoriów jest bateria prysznicowa. W sklepach można znaleźć znaczną ilość rodzajów baterii, największą dozę zaufania klientów zyskały sobie te wyposażone we wkład ceramiczny. Ten element ma izolować baterię od gorącej wody i zmniejszać niebezpieczeństwo oparzenia podczas korzystania. Niezwykle istotny jest również materiał, z jakiego jest wykonana bateria. Na tych produkowanych z plastiku może osiadać kamień. Niepozornym, ale istotnym elementem jest też przycisk do spłukiwania. Te niedrogie po krótkim czasie ulegają zużyciu i wymagają wymiany. Konsumenci cenią sobie przycisk spłukujący Grohe, który z uwagi na wysoki poziom wykonania zazwyczaj służy długo. Elementy tej firmy cechują się również atrakcyjnym wyglądem.

Jeśli uważasz, że te informacje są wartościowe, to odsyłam do strony www – w tamtym miejscu także są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

To bardzo stylowy element do łazienki.

To częsty dylemat wszystkich, którzy próbują urządzić nową łazienkę. Miłośnicy niemal rytualnych seansów kąpielowych nie mogą uwierzyć, że kabiny prysznicowe potrafią zastąpić ukochaną wannę. Jeśli pragniemy zdecydować się na jedno i drugie, a brak przestrzeni tego nie umożliwia, warto wziąć pod uwagę wannę z parawanem. Krótki prysznic, dzięki niemu okazuje się znacznie łatwiejszy. Kabina prysznicowa z hydromasażem to natomiast nieco bardziej luksusowy idea do wnętrz, w których nie ma cienia miejsca na wannę.

Interesującym akcesorium w łazience może okazać się deska wolnoopadająca. To niewielkie udogodnienie, które jednak gwarantuje sporo satysfakcji lokatorom. O ile regularnie w środku nocy chodzisz do łazienki i nie chcesz budzić swojej rodziny przez głośne zatrzaskiwanie deski na WC, deska wolnoopadająca jest najlepszym gadżetem dla ciebie. Kiedy chodzi o sprzęty łazienkowe, mądrze postawić na towary ze znanej linii Geberit Duofix. Zamawiając takie akcesoria łazienkowe mamy gwarancję, że produkty będą działać przez wiele lat.

Istotne jest także ogrzewanie naszego mieszkania, a łazienki to już w szczególności. Warto więc dłużej przemyśleć aspekt zestawów grzewczych (tutaj odnajdziesz więcej informacji: rekomendowana strona). Oczywiście, nie wyglądają one zbyt estetycznie, ale można je zasłonić specjalną obudową lub szafką. A grzejniki mogą się okazać idealnymi ozdobami.

Współcześnie nawet grzejniki łazienkowe uda się nabyć w ciekawym kolorze intensywnej limonki lub cieszącego się zainteresowaniem kobaltu. Kolorowe wykończenia są dobrym patentem dla tych, którzy lubią odważne kompozycje. Zielone i niebieskie umywalki w oryginalnych formach lub w postaci ceramicznych mis, doskonale pasują do nowoczesnego wnętrza w czerni. Umywalki w stylu rustykalnym to rzeczywiste ozdoby: są zazwyczaj ręcznie malowane.