Jak dbać o kanalizację?

Stawiajac domostwo trzeba pamiętać o wielu ważnych sprawach, by różnorakie usterki nie ujawniały się często. Warto całość projektu wykonać starannie i z wysokiej klasy budulców, by później nie tracić kasy na wielkie naprawy.

Wrażliwymi częściami w mieszkaniach są rury kanalizacyjne. Jak wszyscy wiedzą z praktyki, instalacje wodne czasami pękają. Wypełnienie domu przez lejącą się wodę może przynieść znaczne szkody. Nawet nieduże zalanie oznacza zniszczenie podłóg. Przy cięższych awariach może zepsuć się sieć energetyczna. Co począć, by posiadać bezawaryjne rury – (inne wątki tutaj) przez długi czas? Co robić, by kwoty za naprawdę urządzeń kanalizacyjnych nie wyczyściły nam doszczętnie portfela? Mądrze jest zamontować wysokiej jakości separator oleju firmy normbud.

W licznych zastosowaniach, gdy mamy do czynienia z niebezpieczeństwem obciążeń czy ruchów terenu, rury z PCV po prostu nie zdadzą egzaminu. Mimo że rury żeliwne firmy normbud stosowane 20 czy 30 lat temu obecnie się wymienia, bo są skorodowane, dzięki wdrożonym w przemyśle nowym technologiom odlewniczym rury najnowszej generacji są wykorzystywane do dostarczania wody pitnej do naszych domów. W swej zewnętrznej warstwie chronione są przed korozją otoczką z cementu, a wewnątrz umieszczane są specjalne powłoki, które gwarantują doskonałą jakość transportowanej wody pitnej. Najtrwalsze, jeśli chodzi o korozję są rury z żeliwa szarego, podczas gdy rury (otuliny na rury) z żeliwa sferoidalnego cechują korzystniejsze właściwości mechaniczne, zbliżone do stali.

włazy żeliwne i zasuwy klinowe

Autor: Leonid Mamchenkov
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mamchenkov/278154924/

Takie urządzenie posiada znaczącą funkcję – separuje tłuszcz od wody. Gdy często czyścisz garnki w zlewozmywaku, na pewno wiele tłustych resztek z jedzenia spływa do rur. A jeśli w domu nie zostały zainstalowane zasuwa klinowa, ten tłuszcz gromadzi się przez lata w instalacji kanalizacyjnej, blokując światło i psując rury. Takiego typu separatory najczęściej instaluje się pod zlewozmywakiem – tłuszcz kumuluje się w zbiornikach, ponieważ ma większą wagę od wody. Mądrze jest pamiętać, że powinno się je raz na pewien czas opróżniać. Prędkość kumulowania się oleju jest zależna od tego, jak wiele tłuszczów zużywasz w czasie powszedniego gotowania jedzenia.

O ile chcesz, by twoje mieszkanie było dobrze chronione przed wybuchem pożaru, zamontuj w każdym pomieszczeniu dobre włazy żeliwne firmy normbud. Są to gadżety, które gaszą źródła ognia wodą z rur. Warto oczywiście nabyć również maszyny, które wykrywają dym i wtedy odpalają tryskacze. Jeśli popalasz papierosy w mieszkaniu, może być to sporym problemem, bo sprzęty będą się włączały, czując dym. Dlatego tryskacze to dobre wyjście dla domów, w których nie mieszkają palacze.

Źródło: http://www.normbud.pl/