7 powodów, czemu parkiet z drewna to najlepszy zakup

Każdy, kto urządzał nowy dom, musiał zmierzyć się z wyborem podłogi. Zanim pójdziemy na zakupy,warto zasięgnąć języka na ten temat. Oczywiście dużo zależy od tego, jaki mamy budżet. Pamiętajmy jednak, że podłoga w domu, to inwestycja na wiele lat, dlatego lepiej nie skąpić funduszy na ten cel.

Od dawna drewniana podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/podloga-jesionowa.html) w domu, to nadal najważniejszy element wyposażenia. Drewno to wytrzymały i ekologiczny surowiec, który z łatwością można poddać renowacji. Drewniana podłoga (w serwisie) w domu nada wnętrzu miły i zaciszny charakter. Jest też dobrze wygłusza dźwięk i sprawdza się jako izolator termiczny. Wpisując w google frazę: podłogi drewniane producent (zobacz przykłady na otrzymamy bogatą ofertę nowoczesnych produktów.

Parkiet z grabu

Autor: Podłogi.info

Jakiego rodzaju drewniana posadzka będzie najlepszym rozwiązaniem?Częstym wyborem, zwłaszcza dla osób, które przy urządzaniu mieszkania liczą się z każdym groszem jest zakup paneli podłogowych. Nowoczesne panele to sensowne rozwiązanie na każdą kieszeń. Drewniane panele składają się z trzech warstw. Układa się je jako posadzkę ruchomą,to znaczy bez permanentnego mocowania do podłoża.

Deskę łączy się z drugą za pomocą zatrzasków. Warto oprócz tego pamiętać o skutecznej izolacji akustycznej podłogi, żeby wygłuszyć odgłosy podczas chodzenia. Panele to gotowy produkt, który można samemu ułożyć i nie trzeba płacić za dodatkową usługę. Warto jednak pamiętać, że tani produkt szybko ulegnie zniszczeniu.

parkiet   dąb

Autor: WITEX
Źródło: WITEX

Modny rodzaj drewnianej posadzki to, obok klasycznej deski, tzw. parkiet. Jest to typ posadzki, który układa się z drewnianych klepek we wzór jodełki.Właściwie czyszczony i pielęgnowany parkiet jest bardzo trwały i będzie nam służył przez lata. Koszt całości to wypadkowa dwóch czynników: jakości surowca oraz konstrukcji klepki. Najszlachetniejszy i najbardziej wytrzymały jest parkiet dębowy . Perfekcyjnie gładką, świeżo ułożoną klepkę możemy pokryć lakierem. Blask lakieru nada podłodze wygląda bardziej stylowo. Wysłużonego parkietu lepiej nie lakierować, lepiej go wycyklinować i zakonserwować specjalnym olejem. Szlifowanie parkietu tzw. cykliniarką polega na usunięciu startej powłoki. W ten sposób, co jakiś czas możemy odświeżyć jej wygląd.