Wybieramy dobrą wannę do salonu kąpielowego

Planując remont łazienki można wybierać pomiędzy wanną a prysznicem. Oczywiście jeśli ktoś ma na tyle miejsca, to zapewne zamontuje i wannę i prysznic, lecz duża część łazienek jest na tyle mała, że jednak trzeba wybrać. A taki wybór często łatwy nie będzie, gdyż jedno i drugie wyjście ma swoje zalety i wady.

Łazienka, kabina szklana Guardian CristalGuard

Autor: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa
Prysznic to spore oszczędności miejsca w łazience, jest też przeważnie bardziej oszczędny w używaniu. Lecz nie ma w nim możliwości relaksu i odpoczynku, za to w prawie każdej wannie można się położyć wygodnie, a jeśli wanna posiada dodatkowo hydromasaż, to odpoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.

Wanna jest praktyczniejsza i wygodniejsza także jak się ma małe dzieci, które uwielbiają zabawy w wodzie. Największym minusem wszystkich wanien jest miejsce jakiego potrzebują, w niejednej łazience będzie to spora część ich ogólnej powierzchni. Na zadane pytanie, czy prysznic czy wanna prawanna [polecamy]nie każdy właściciel łazienki sam sobie musi odpowiedzieć, jeśli jednak będzie chciał wannę, to musi pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Najczęściej spotykanym kształtem wanien jest prostokąt o najróżniejszych wymiarach. Wymiary te należy dostosować do wielkości łazienki, zbyt duża wanna sprawi, że w łazience może braknąć miejsca na pozostałe wyposażenie.

Wanny zależnie od modelu mają różnie wykonany otwór dopływowy, i należy znaleźć właściwy do tego, jaka w łazience jest instalacja rodzaj. I tak na przykład Wanna Koło Modo 170×75 XWP1170 (najlepsze ceny) odpływ z boku sprawdzi się, gdy odpływowa instalacja będzie bliżej krótkiej ścianki, a w gdy będzie inaczej znacznie korzystniejsza może być Wanna Koło Modo 170×75 XWP1171 (na tej stronie) odpływ na środku. Nawet jeżeli wanna (tutaj fajna strona) posiada kształt prostokąta, to jej wnętrze nie musi być proste, a świetnym przykładem może tu być wanna Ravak PU-PLUS SONATA 170×75 C9010P0000, przez wielu klientów uważana za najładniejszą wannę w ofercie. Jeśli ktoś będzie chciał zamontować wannę w narożniku pomieszczenia, to Wanna Pmd Piramida Ada 160×100 powinna zupełnie spełnić jego zamierzenia.