Dlaczego należy używać oświetlenie ledowe

Z rozmysłem dostosowane światło potrafi zdziałać cuda, fatalnie – przyniesie odwrotny skutek. I nie ma różnicy czy jest to prywatna posesja, park czy miejska ulica. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, zapewniać bezpieczeństwo, natomiast rachunek za energię nie powinien powodować lekkiego zawrotu głowy. A to wcale nie jest takie proste… Pod warunkiem, że zdecydujemy się na lampy ledowe. Oświetlenie led, mimo iż pojawiło się na sklepowych półkach stosunkowo niedawno, błyskawicznie zdobyło popularność ze względu na swe najbardziej znaczące zalety – bardzo dużą sprawność (co przekłada się na oszczędności) i trwałość.

światlo

Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Polska jest jednym z krajów UE, gdzie cena za energię niestety przekracza możliwości większości mieszkańców. Jednak lampy ledowe nie pochłaniają zbyt dużej ilość prądu przy zaświeceniu. Nie występuje tu tzw „uderzenie prądu”. Odmiennie niż w przypadku żarówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich trwałość. Diody LED nie gasną raptownie, lecz etapowo tracą swoją jasność. Kiedy zauważymy ich przygasanie, znajdziemy jeszcze sporo czasu na wymianę oświetlenia.

Na tej stronie są bardzo fascynujące informacje, ale kiedy chcesz zgłębić więcej, odszukaj także (https://stefpolcleaning.pl/blog/) pozostałe dane, jakie są dostępne tutaj.

Ważnym aspektem przy wyborze źródła światła jest bezpieczeństwo – zobacz na stronie na softled.pl.

Oświetlenie LED nie rozgrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Nie ma możliwości zaprószenia pożaru, co jest szczególnie przydatne przy wyborze świątecznych lampek. Mając zamiar udekorować

światło

Autor: Jamie McCaffrey
Źródło: http://www.flickr.com

ogród do tej pory musieliśmy uwzględnić, iż oświetlenie zewnętrzne będzie narażone na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr i mróz nie są sprzymierzeńcami elektroniki, ale diody led charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uderzenia. W technologii led jest możliwe osiągnięcie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroką paletę barw. Przez co temu możemy tworzyć na posesji interesujące, kolorowe dekoracje świetlne.

Czy w związku z powyższym powinniśmy zakupić lampy LED? Owszem, będzie to bardzo dobre rozwiązanie, albowiem ze statystyk wiemy, iż energooszczędność w przypadku oświetlenia LED to blisko 80% niższe rachunki za samo oświetlenie(zobacz ile kosztują żarówki led w ofercie softled.pl).
Coraz większa ilość rodzin decyduje się na taki krok. Szacuje się, iż w roku 2020 wszystkie rodziny będą korzystały z białego światła LED, a rachunki za prąd mogą zmaleć o nawet 25%.