Jak wybierać fototapetę do różnorodnych wnętrz? Na co zwracać uwagę? O czym koniecznie pamiętać?

Fototapety są bardzo często stylowym elementem wystroju jednocześnie nowoczesnych, ale i wnętrz bardziej tradycyjnych. Różnoraka tematyka, lecz również kolorystyka gwarantuje znaczne szanse na stworzenie niezwykłego wyglądu wnętrza.

Posiadamy tak naprawdę wiele typów fototapet. Istnieją więc typy papierowe, w jakich nadruk utworzony jest na syntetycznym, gładkim papierze najwyższej jakości. Jest to powierzchnia specjalnie wzmocniona i zabezpieczona. Takie tapety są dość cienkie, są jednakowoż dość precyzyjnym odwzorowaniem obrazu, wymagają również naklejania na powierzchnie bez bardziej znacznych nierówności. Kolejny rodzaj to fototapety winylowe, które są o wiele bardziej wytrzymałe i bardziej grube od papierowych. Nadruk nanoszony jest na podłożu, które stworzone jest na bazie z tworzywa PVC z udziałem włókniny.

fototapeta abstrakcja

Autor: Colico
Źródło: Max-Fliz
Są one faktycznie odporne oraz trwałe, nadają się ponadto do wnętrz o sporym zawilgoceniu, są nieprześwitujące, tak więc najkorzystniej zakrywają nierówności ścian. Coraz bardziej popularne są wykonania specjalistyczne fototapet, takiego rodzaju jak fototapeta abstrakcja na płótnie rozciągniętym, na grubym PVC lub fototapeta ze zdjęciem w technice sepii. Kolejne to fototapety o nierównej powierzchni, specjalistycznie wyprofilowanej, które mogą przykładowo imitować strukturę pianki, piasku lub pajęczyny. Jak dobieramy fototapetę musimy wziąć pod uwagę wielkość wnętrza, a również jego charakter i styl wystroju. Tapetą możemy dekorować jednocześnie pokój dziecka, ale również salon, sypialnię lub przestrzeń biurową. Miejmy jednakowoż na uwadze, iż w kuchni lub łazience kolejnym czynnikiem doboru jest również jej odporność na wilgoć a także łatwość zmywania, tak więc wspomniane wcześniej fototapety do kuchni są najbardziej odpowiednim wyborem w tego typu miejscach – potrzebuję fototapet do kuchni. Niezbędna jest wielkość fototapety.

W określonych aranżacjach, szczególnie w nowoczesnych i minimalistycznych, można dać je na całej powierzchni ściany. W tej okoliczności powinniśmy wykonać dokładne pomiary wytypowanej ściany oraz wybrać wzór do danego wnętrza, w taki sposób, by nie był przytłaczający, ale uzupełniał tego rodzaju aranżację tworząc z nią harmonijną całość. Pamiętajmy jednakże, aby wybierając wzór fototapety brać pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i to także, czy taki wzór jak np. fototapeta abstrakcja będzie się dobrze prezentował, jak będziemy na niego spoglądali z różnych miejsc w domu – demur.pl/fototapety/schody/abstrakcja-rzeczywistosci/. W mniejszych pomieszczeniach zbyt wielkie powiększenie, jakie znajduje się na fotografii może spowodować efekt niepożądany, jak i groteskowy. A tego byśmy przecież nie chcieli, tak więc należy na to uważać.

Jeżeli chcesz sprawdzić więcej, przeczytaj serwis (https://roletomat.pl/akcesoria-i-elektronika/czesci-zamienne/) na zaprezentowany temat. Ukażemy Ci ciekawe informacje!

Planujmy więc wszystko rozsądnie.