Bojlery wciąż są najczęściej stosowanym urządzeniem do ogrzewania cwu

Ciepła woda nie stanowi obecnie żadnego luksusu. Przeciwnie, raczej nikt nie wyobraża już sobie mieszkania, hotelu albo restauracji bez tego medium. Dyskusyjną sprawą jest co najwyżej sposób uzyskiwania takiej wody dla konkretnych potrzeb. W coraz liczniejszych mieszkaniach, a nawet na nowo budowanych osiedlach domów jednorodzinnych spotyka się już dostępne przyłączenie ciepłej wody która jest dostarczana wprost z elektrociepłowni czy też z kotłów usytuowanych w specjalnym na osiedlu. Jednak nadal najpopularniejszym sposobem są indywidualne podgrzewacze wody montowane w mieszkaniu i dostosowane do potrzeb domowników. Jeśli łazienka albo kuchnia są nieduże, to bardzo dobrym wyjściem będzie na przykład bojler elektryczny.

Podgrzewacz wody

Autor: www.freeimages.com
Źródło: www.freeimages.com
Te podgrzewacze wody mają jedną bardzo dużą przewagę nad pozostałymi. Są małe, nie zajmują dużo powierzchni, przez co zainstalować je można w pobliżu umywalki albo prysznica.

Zainteresował Cię wpis tekst?! To przejdź do strony (www.mcwenergia.com.pl/fotowoltaika-krasnik/), aby zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Nie występują wówczas straty które się pojawiają z przechowywaniem jakiegoś zapasu ciepłej wody albo jej przesyłania rurami na większe odległości. Można je montować pod zlewozmywakiem albo nad armaturą w kuchni lub łazience.

Wyłącznym ograniczeniem, niekiedy dość kłopotliwym do spełnienia, jest wymóg posiadania odpowiedniej instalacji elektrycznej, aby podłączyć bojler. W przypadku braku instalacji trójfazowej trzeba się zadowolić podgrzewaczami gazowymi. Te drugie/ostatnie są znacznie większe i potrzebują posiadania przewodów kominowych do odprowadzania spalin oraz sprawnie funkcjonujących przewodów wentylacyjnych.

Ich użytkowanie może się wiązać z ryzykiem problemów z kominem i co się z tym może wiązać zaczadzeniem. Żeby zgromadzić dużą ilość wody, przykładowo na kąpiel, można użyć ogrzewaczy pojemnościowych, które mogą jednorazowo oddać od kilku do nawet stu wody. Takie urządzenia wymagają z kolei znacznej ilości miejsca, gdyż zbiornik który gromadzi większą ilość cieczy musi być wyposażony w wiele systemów zabezpieczających oraz zespół odpowiednich grzałek i tym samym jego gabaryty są znaczne.