Jak dać sobie radę z upalnymi dniami?

Przyszła wiosna, a wraz z nią zaczęły się słoneczne dni. Oczekiwaliśmy na ten moment z niecierpliwością. Tegoroczna zima bardzo dała nam się we znaki. Stąd też nie możemy się doczekać letniego sezonu i gorącego słońca. Gdy na zewnątrz jest wspaniała aura, od razu lepiej nam się żyje. Ale co uczynić, kiedy z kolei jest nam zbyt ciepło? Wakacyjne upały są w stanie pokonać nawet najgorliwszego entuzjastę lata. Gdy skwar leje się z nieba nie mamy siły na nic, a już tym bardziej na ciężki dzień pracy.

Ale zarabiać trzeba i z gorącem też w jakiś sposób powinniśmy sobie dawać radę. Jest kilka sposobów na to, by przetrwać ten straszny czas. Z pewnością trzeba zacząć od nawilżania naszego ciała. Jest to niezmiernie istotna kwestia. Latem obowiązkowo powinniśmy mieć przy sobie butelkę wody niegazowanej. W domu dobrze jest popijać herbatki ziołowe. Doskonale gasi pragnienie świeżo zaparzona mięta z sokiem z cytryny. Spróbujmy ograniczyć picie kawy. Zamiast tego raczmy się zieloną herbatą.

klimatyzatory, klimatyzator naścienny

Bardzo istotnym elementem ochrony przed gorącem jest właściwy strój. Po pierwsze zwróćmy uwagę na to, z czego jest wykonana nasza letnia garderoba. Wyrzućmy do kosza wszystkie syntetyczne tkaniny i postawmy na naturalne materiały, które nie tylko chronią nas przed gorącem, ale również dobrze ochłodzą.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość informacji na omawiany temat – odsyłam tutaj, gdyż odnajdziesz na niej dokładne dane, które szczególnie Cię zainteresują.

Pamiętajmy o zakryciu głowy. W skwarne dni nie można wychodzić z domu bez czapki lub chusty.

klimatyzacja

Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com

W naszym miejscu pracy wymuśmy na naszym szefie, by zamontował klimatyzatory kanałowe, które zagwarantują nam rześkie powietrze przez cały dzień: Dodatkowo, dzięki specjalnym filtrom, takie klimatyzatory oczyszczają naszą atmosferę ze wszystkich bakterii. Jeżeli odmówi, możemy zagrozić strajkiem całego zespołu. Warto argumentować naszą prośbę tym, iż prawidłowa cyrkulacja powietrza w biurze świetnie wpłynie na rezultaty naszej pracy.

Jeśli będziemy stosować też odpowiednią dieta i zrezygnujemy z smażonych potraw, to z pewnością uda nam się przeżyć nieznośne lato w mieście. A kiedy tylko zdarzy się okazja, jedźmy na zieloną trawkę.