Najważniejsze zalety układów klimatyzacji przy domowych i firmowych użyciach, podstawowe ich rodzaje

Klimatyzacja zaczyna być coraz częściej spotykana w wielu domach prywatnych i biurach. Na pewno w dużej mierze przyczynia się do takiej sytuacji dynamiczny spadek cen układów, lecz również zwiększająca się świadomość klientów co do wygody i skuteczności takiego rozwiązania. Bo nie ma czego kryć, klimatyzacja coraz bardziej się przydaje i często jej montaż w dużym stopniu poprawia funkcjonowanie firmy w upalnym okresie.

5 żelaznych zasad, jak radzić sobie z upałem

Autor: Grupa Scanmed Multimedis
Źródło: Grupa Scanmed Multimedis
Tam, gdzie nie ma klimatyzacji podczas upałów wydajność zatrudnionych jest bardzo mała, bo nie myślą oni o pracy, a o tym, żeby jakimś sposobem się ochłodzić.

Omawiana problematyka jest dla pewnych osób dość kontrowersyjna. Jeśli chcesz poznać inne zdania na omawiane tutaj zagadnienie, to zobacz więcej na ten temat!

Całkowicie odmiennie sprawa będzie się miała w sytuacji, gdy w firmie funkcjonuje układ klimatyzatora, wówczas w zasadzie nie odczuje się, że na zewnątrz panują kilkudziesięcio stopniowe upały, i będzie można cały czas pracować. Nie bez znaczenia będzie też to, że układy klimatyzatorów są oferowane współcześnie w wielu różnych wersjach, z których część nawet nie wymaga profesjonalnego montażu.

W praktyce klimatyzatory dzieli się na dwie zasadnicze grupy, czyli z dwoma i jednym blokiem. Urządzenia z jednym blokiem mają wszystko w jednej obudowie, dzięki czemu nie jest potrzebne profesjonalne montowanie klimatyzacji. Jest to niezwykle wygodne wyjście, na przykład dzięki temu, że taki klimatyzator można w dowolnym momencie przenieść w inne miejsce, wystarczy tylko przełączyć zasilanie. Lecz wadą klimatyzatorów przenośnych jest hałas, gdyż wszystkie urządzenia są zamontowane przy sobie, to znajduje się tam także sprężarka, a ta w czasie pracy powoduje jednak trochę hałasu. Wady tej nie posiadają wersje klimatyzatorów ((źródło)) w wersji split, one składają się z niezależnych układów zewnętrznego i wewnętrznego. Sprężarkę przeważnie montuje się na zewnątrz, w nieoświetlonym miejscu, tak żeby nie padały na nie słoneczne promienie, za to układ wewnętrzny znajduje się w środku pomieszczenia. Oba te układy łączy się specjalnym systemem rurek, jeśli instalacja nie będzie bardzo rozbudowana, to jej realizacja powinna zająć nie dłużej niż jeden dzień.