Jak urządzamy nasze lokum to pomysłowo i bez niepotrzebnej kompozycyjnej przesady. Jak to zrobić?

Perfekcyjne urządzony dom to nie jedynie miejsce, gdzie każda rzecz ma swoje przeznaczenie, to także konkretna przestrzeń, w której jesteśmy w stanie użyć swojej wyobraźni do wykreowania niesamowitego miejsca. Z jednej strony trzeba więc myśleć perspektywicznie, a przede wszystkim praktycznie, czyli powinniśmy stworzyć mieszkanie kompletne. Z innej natomiast strony, nasze mieszkanie powinno być wyjątkowe, to oznacza, że powinna być w nim cząstka nas samych, naszego gustu, naszych zainteresowań i najlepszych praktyk wedle naszego mniemania. Jak to zrealizować?

Najważniejsze to wybrać konkretne parametry w zakresie wystroju wnętrz. Nie przeładowujmy mieszkania zbędnymi sprzętami, gdyż będzie to ze stratą dla naszego pomysłu. Jeśli „zawalimy” mieszkanie sprzętami to zamiast fajnej koncepcji otrzymamy zbyt wielką ilość rzeczy, jakie zakrywają rzeczy warte pokazania. To dość częsty błąd, gdy chcemy wszystko zaprezentować, każdą rzecz w naszym mieszkaniu, tak jakbyśmy obawiali się coś przeoczyć. Jednak, gdy każda rzecz będzie istotna to tak naprawdę wszystko inne zgubi się w chaosie braku ważności.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

Pamiętajmy więc o takim czymś, więc jak mamy ciekawe komody drewniane (poznaj brykiet bukowy do kominka kabus) czy szafki nocne to korzystniej, żeby je zaprezentować, usuwając jednocześnie mniej ważne elementy, jakie tylko mogą zburzyć interesującą kompozycję. Z drugiej strony ważna jest też spójność, ale nie nudna, ale z pomysłem, której ciekawym urozmaiceniem będą różne dodatki. Przykładowo, urządzamy mieszkanie w stylu minimalistycznym, dość zachowawczym, gdzie łóżko () metalowe powinno stanowić kontrast dla czegoś w odmiennym stylu. Kontrast, lecz nie zbyt duży. Tak więc, jak mamy styl nowoczesny, to nie kreujmy swoistego pomieszania z poplątaniem, gdzie znajdzie się miejsce na każdy styl i każdą epokę.

Urozmaicenie i kontrast jak najbardziej, ale to wszystko ze smakiem i z dość pomysłowym podejściem do sprawy. Nie popełniajmy błędu większości, czyli nie twórzmy wrażenia przeładowania, korzystniej skupić się na konkretnej koncepcji, która jednakowoż będzie podstawą dla małych, ale w granicach eksperymentów. Jeśli pomimo wszystko nam się nie udaje najlepiej sprawdzić w necie, jak robią to pozostali, zdobyć inspiracje, jakie pomogą nam w procesie urządzania. To faktycznie przybliży nas do upragnionej realizacji i pozwoli sprawdzić, jak urządzają inne osoby.
Czytaj też