Czemu opłaca się solidnie ocieplać domy

Niezbędny element każdego energooszczędnego mieszkania to dobre ocieplenie. Do ocieplania surowych ścian nowych budynków stosuje się różnorodne metody. Profesjonalnie ocieplony dom to duże oszczędności, zwłaszcza w trakcie mroźnej zimy. Poprawny proces ocieplania elewacji powinno się wykonać fachowo krok po kroku. Zazwyczaj w tym celu dobrze jest zatrudnić fachową firmę budowlaną. Często zdarza się, że właściciele mieszkań mają zamiar samodzielnie wykonać całką pracę, jednakże nie posiadają odpowiedniej wiedzy.

styropian

Autor: Baumit

Całościowe ocieplanie zewnętrznych ścian trzeba rozpocząć niż miesiąc po ich wymurowaniu. W pierwszej kolejności zanim wykonamy termoizolację musimy skończyć niezbędne czynności na mokro, na przykład tynkowanie. To bardzo ważne, żeby ściany (polecamy tynk dekoracyjny wewnętrzny dekorian home) było gruntownie suche. Należy pamiętać, że każdy słabo osuszony fragment ściany to potencjalne źródło wilgoci. Oczywiście zanim położymy styropian – (polecane) (link do strony) musimy również precyzyjnie umyć podłoże. W tym celu możemy użyć zwykłej wody pod ciśnieniem. Szczególnie dokładnie trzeba potraktować w tym przypadku mury ceglane.

Dokładna izolacja ścian pełni istotną funkcję, jeśli chodzi o utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz domu. Stąd też nierzadko także mieszkańcy nienowych już budynków decydują się na gruntowny remont wraz z ociepleniem. W czasie planowania większego remontu musimy wziąć pod uwagę parę zasadniczych kwestii, zwłaszcza przed nabyciem niezbędnych materiałów budowlanych.

styropian

Autor: BOLIX
Źródło: BOLIX

Zazwyczaj wszystkie produkty powinny być solidnej jakości. Zaleca się również kupowanie materiałów do izolacji kompleksowo. Wówczas możemy mieć pewność, że izolacja termiczna będzie nam służyła przez lata. Naturalnie musimy mieć świadomość, że ocieplenie budynku nie jest tanie, jednak jest korzystna inwestycja, gdyż spadną koszty ogrzewania w zimie. Oprócz tego jeśli docieplimy starszy dom, wówczas podnosimy jego wartość. Jak również decydując się na energooszczędne rozwiązanie w postaci ocieplenia chronimy środowisko naturalne, dzięki zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla. W energooszczędnym budynku mieszka się bardziej ekonomicznie.