Jak wybrać solidne zestawy mebli kuchennych

Meble do kuchni muszą być w pierwszej kolejności użyteczne, gdyż z reguły kupujemy je na lata. To bardzo ważne, żeby były właściwie skonstruowane i odporne. Przeważnie najwięcej uwagi podczas kupowania poświęca się frontom, gdyż to one przede wszystkim decydują o wyglądzie kuchni. Naturalnie są to części najbardziej widoczne, ale też narażone na zużycie. Dlatego też warto się zastanowić nad wyborem materiału, z jakiego będą wykonane.

kuchnia

Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie na rynku meblarskim jest duży wybór różnych kompletów. Można zamówić meble na wymiar żyrandole (warte przeczytania) wybrać gotowy komplet ze standardowej oferty producenta. Do produkcji klasycznych mebli zazwyczaj stosuje się drewno, płyty MFD żyrandole (apdmarket.pl) szkło hartowane. Nabywcy zawsze kierują się wyłącznie własnym wyczuciem stylu w doborze ładnych frontów. Tymczasem cechą, którą warto zwrócić uwagę jest jakość wykonania danego mebla.

Na pewno trzeba również zwrócić uwagę na inne części mebli, na przykład sposób umocowania. Obecnie popularny system, który stosuje się w wyrobie mebli to system cokołowy. Wybierając tego typu rozwiązanie, z pewnością będziemy zadowoleni. Profesjonalne systemy cokołowe stanowią użyteczny, a jednocześnie praktyczny element kuchni. Dzięki wyprofilowanym cokołom i klipsom, montaż kompletu mebli do kuchni jest bardzo prosty. Oprócz tego można bez problemu wyregulować ustawienie nóżek.

kuchnia

Autor: MEGA MEBLE
Źródło: MEGA MEBLE

Szeroki wybór tego typu systemów oferuje wielu producentów, stąd też nim wybierzemy właściwą opcję, warto określić swoje preferencje. Jeśli stawiamy na solidność, lepiej zamówić meble z lepszymi cokołami, które idealnie przylegają do ściany. Standardowo cokoły mocuje się na specjalne klipy, które są wykonane z plastiku lub metalu. Z reguły wraz z kupnem kuchennych mebli otrzymamy już gotowy zestaw elementów wraz z osłonami. Jeśli jednak zdecydujemy się na zamówienie mebli na wymiar, niekiedy opłaca się osobno zakupić system cokołowy, gdyż wytwórcy z reguły oszczędzają właśnie na tych częściach mebli. Warto więc zorientować się w tym temacie, zanim dokonamy finalnego wyboru.