Wełna mineralna pomoże Ci zatroszczyć się o najlepsze ocieplenie domu-poznaj jej zalety

Badania wykazały iż, prawie 40% utraconego w budynku ciepła przedostaje się dzięki niewystarczająco ocieplonym ścianom. A wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, iż niestarannie ocieplony budynek to szczuplejszy portfel. W skali całego sezonu grzewczego, w przypadku domku jednorodzinnego, może to być znaczna kwota zupełnie bezpodstawnie wydanych środków pieniężnych.

ściany

Autor: Qole Pejorian

Należy uwzględnić,że izolacja muru przebiega w obydwie strony. Czyli w upalne, letnie dni wysoka temperatura nie ogrzewa powietrza wewnątrz naszego domu. Sytuacja ta zapewnia nam duży komfort, więc jak możemy się o tym przekonać, ocieplanie ścian naszego domu ma fundamentalne znaczenie dla finansów, oraz naszej świadomości dobrze ulokowanych pieniędzy. Dotyczy to zarówno budynków już istniejących, gdzie wełna fajne tutaj mineralna z powodzeniem jest stosowana, jak też domów, które dopiero powstają.

Wełna (sprawdź dobre geowłókniny wprost od producenta) mineralna, innymi słowy wełna kamienna jest najpopularniejszym materiałem izolacyjnym wykorzystywanym w Polsce. Najistotniejszą jej zaletą jest oczywiście to, iż ma ona bardzo niewysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego. Dzięki czemu pomieszczenia, w których ściany wyłożone są takim materiałem, po prostu zatrzymują temperaturę. Poza tym odpowiednio sprawdza się w budynkach szczególnie zagrożonych możliwością wystąpienia pożaru, lub też bardzo wysokich temperatur ponieważ wełna mineralna (zobacz tu) nie pali się. O wysokiej ognioodporności wyrobów z wełny mineralnej powinni pamiętać ludzie projektujący budowle użyteczności publicznej, zwłaszcza gdy występować tam będzie dużo osób.Ze względu na dużą izolacyjność akustyczną, wełna doskonale nadaje się też do wykorzystania gdzie panuje harmider i zgiełk.

Łagodzi brzmienia z zewnątrz oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się hałasu i wibracjom powodowanym przez tramwaje, pociągi czy metro. Wełnę mineralną używamy również przy sufitach podwieszanych. Mają za zadanie pełnić funkcję pochłaniacza dźwięków i są rozkładane w pustej przestrzeni miedzy stropem a elementami osłonowymi. Inną zaletą owego materiału jest to, że nie zmienia swoich kształtów ze względu na wysokie temperatury. Pamiętajmy więc, że wykorzystanie tego surowca da nam zabezpieczenie i zadowolenie na długi czas.