Chyba każdy śni o odpoczynku w wannie z hydromasażem

Kąpiel jest zabiegiem higienicznym, ale pełni także funkcje poprawiające urodę. Już w starożytności królowa egipska, Kleopatra, zażywała kąpieli w mleku, aby nawilżyć i ujędrnić swoją skórę. Dawnymi czasy, aby umyć całe ciało miała starczyć balia i wiadro wody do spłukania mydlin. Potem były wanny z żeliwa, które ostatecznie zastąpiono przez wanny z hydromasażem albo prysznice wielofunkcyjne. Jeżeli komuś marzy się relaks w wygodnej pozycji, należy dokonać zakupu dobrej wanny z hydromasażem. Dziś w sklepach są także wanny z systemem masażu bąbelkowego, który bardzo dobrze wpływa na stan skóry.

łazienki, łązienka, armatura sanitarna

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Wanny z hydromasażem polecane są zaś ludziom uprawiającym wyczynowo jakieś sporty oraz pracującym fizycznie. Masaż wodny przyspiesza regenerację mięśni, zmęczonych intensywnym wysiłkiem oraz znacznie poprawia ukrwienie układu kostno-mięśniowego. Obydwa te systemy można łączyć, co w efekcie daje zwiększone możliwości relaksu podczas kąpieli. Jeśli dodać do tego rezultaty uzyskiwane podczas zmieniania albo odpowiedniego układu świateł umieszczonych w wannie, dostaje się kompletny domowy zabieg terapeutyczny.

Łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Zakup wanny – więcej na temat – z hydromasażem to spory wydatek, w związku z tym musi być dokładnie przemyślany, gdyż w obecnej w sklepach bogatej ofercie nietrudno o kupno przysłowiowego bubla, który okaże się kosztownym, ale zupełnie nietrafionym wydatkiem. W wielu sklepach można nabyć zarówno gotowe wanny z hydromasażem, takie jak tutaj, jak też samodzielnie dobrać kombinację i rodzaje dysz do wanny, która najlepiej spełnia oczekiwania. Jednak, aby nie popełnić błędu, należy skonsultować swój pomysł ze specjalistą z tej dziedziny. Najważniejszą zasadą powinno być poprawne dopasowanie rozmiaru i kształtu wanny oraz tworzywa, z jakiego jest zrobiona do wybranego systemu hydromasażu. Ważne jest również odpowiednie umiejscowienie odpływu, aby całość działała wydajnie i bez problemów. Gotowe zestawy oferowane w sklepach dają gwarancję kompatybilności zestawu. Warto rozważyć tą opcję, bowiem odpada wtedy koszt dopasowania systemu do wanny (rzuć okiem) oraz ryzyko awarii staje się bardzo nieduże.