Jaka jest poprawna kolejność wykonywania wszelkich prac wykończeniowych?

Jeżeli nie wiesz, jaka powinna być odpowiednia kolejność przeprowadzania prac wykończeniowych, czyli czy najpierw należy pomalować ściany, ułożyć parkiet lub w pierwszej kolejności ułożyć płytki, czy też zamontować drzwi – w poniższym tekście odnajdziesz odpowiedź na powyższe sprawy.

lampa antydepresyjna

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawimy tu, jak prawidłowo zaplanować wszelkie prace dotyczące wykończenia w domu.
Aby wykańczanie domu odbyło się możliwie sprawnie, wszystkie czynności powinny zostać w odpowiedni sposób zaplanowane. Im wcześniej będziemy posiadać gotową koncepcję na aranżację domu, tym będzie lepiej. Pozwoli nam to nie tylko unikać niepotrzebnych opóźnień podczas pracy, lecz także da możliwość nadzorowania oraz planowania kosztów. Ponadto prościej będzie utrzymać kontrolę nad całością. Na samym początku trzeba wykonać zabudowania z płyt K-G, sufity podwieszane oraz zamurować dodatkowe ścianki. Jest to ostatni moment, żeby wykonać ewentualne korekty już stworzonych otworów na drzwi – ew.

Nie ociągaj się, gdyż jesteśmy tutaj (https://www.invado.pl/) dla Ciebie. Zrobiliśmy niezwykle intrygujące wątki. Masz ochotę się z nimi zapoznać? Zapraszamy do następnej strony.

podwyższanie, powiększanie czy zmniejszanie, albo także wyburzanie murów.

Gdy ściany i sufity będą już przygotowane, należy wykonać instalacje: elektryczną, kanalizacyjną i wodną. Kolejny krok to roboty wykończeniowe dotyczące zrobienia gładzi na ścianach i sufitach. Należy ułożyć okładziny oraz posadzki z kamienia lub ceramiki w holach czy też łazienkach.

Po ukończeniu tych mokrych oraz brudnych prac wykończeniowych, trzeba przeprowadzić pierwsze malowanie, w następnej kolejności przystąpić trzeba do ułożenia podłóg dwuwarstwowych. Jeżeli będzie to parkiet, jeszcze po upłynięciu odpowiedniego okresu czasu (przeważnie 3 lub 4 tygodni od ułożenia), będzie można go wycyklinować oraz pokryć powłoką wykończeniową: olejem, lakierem lub bejcą.