Czym pokryć dach?

Czym pokryć dach? Co zrobić by pokrycie dachowe wystarczyło na lata? Wszystko zależeć będzie od tego, na jakim etapie frapujemy się nad typem pokrycia.
Gdy jesteśmy w fazie doboru projektu budynku, wówczas dachowe pokrycie możesz zaplanować z dowolnego materiału.

Jeśli zaś realizujemy remont czy też wymianę starego pokrycia wybór materiału będzie zależeć także od stanu dachowej więźby. Jeżeli jesteśmy w fazie wyboru projektu, nie jesteśmy wówczas niczym ograniczeni – projekt dachowego pokrycia można zmieniać, nie narażając się na ponadprogramowe koszta. Jeśli wykonujemy remont starego pokrycia (bez wymiany więźby dachowej), jesteśmy ograniczeni warunkami konstrukcyjnymi, jakie mogą nie pozwolić na poniektóre rozwiązania.
dachówka

Autor: Rooky Yootz
Źródło: http://www.flickr.com
ekologia

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
budogram.pl/porady/ceramika-budowlana-korzysci

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Na dachach o tzw. rozczłonkowanej bryle korzystniej zastosować materiały o niedużych rozmiarach – dachówka, wióry, zaś na dachach o ogromnych płaszczyznach najlepiej się sprawdzą pokrycia dużych wielkości w płytach, przykładowo blachodachówki.

Jeśli chcesz uzyskać większą ilość informacji na ten temat, kliknij na ten odsyłacz do strony (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-miekinia/), a znajdziesz tam wiele ciekawych danych.

W czasie układania podobnych pokryć na dachach zawiłych powstaje wiele odpadów, dlatego w ostatecznym rozrachunku wybór tańszego surowca w większych arkuszach może się niekiedy okazać niewiele mniej kosztowny aniżeli materiału droższego o mniejszym rozmiarze. Z pewnością warto dobierać pokrycie w taki sposób, aby pasowało do tendencji panujących w najbliższym otoczeniu. Dach to poważne obciążenie dla kieszeni.

Jeżeli środki pieniężne nie są zbyt ogromne, na pewno łatwiej będzie pokryć dach tak zwanym gontem bitumicznym względnie blachodachówką z najbardziej popularną warstewką – poliester niż najpopularniejszą niegdyś dachówką ceramiczną. Niewątpliwie tańszy również będzie płaski dach.