Decydując się na zakup gotowego projektu domu, nie masz większej możliwości ingerowania w rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń

Niemal każdy człowiek marzy o własnym domu. Jeżeli już prawie udało Ci się zrealizować to marzenie, bez wątpienia powinieneś zastanowić się nad tym, jak powinien wyglądać Twój wymarzony dom. Jeśli decydujesz się na nabycie gotowego projektu domu, wówczas na pewno nie masz większej możliwości ingerowania w rozkład poszczególnych pokoi. Jeżeli jednakże projekt Twojego nowego domu opracowywany jest przez architekta na specjalne zamówienie, wówczas z pewnością powinieneś solidnie zastanowić się, jak rozmieścić konkretne pokoje.

łazienka

Autor: Daniela
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli stawiasz nowy dom (zobacz cięcie żelbetu), wówczas niewątpliwie najprawdopodobniej będzie to piętrowy dom. Kiedy zdecydowałeś się na postawienie właśnie takiego domu, wówczas na pewno powinieneś zastanowić się nad tym, jak wyglądałaby w nim łazienka (zobacz akcesoria do łazienki) na poddaszu – pomysły na wykończenie łazienki. Poddasze zazwyczaj jest bardzo lubiane przez dzieciaki, zatem kiedy masz małe dzieci, wówczas zdecydowanie powinieneś na poddaszu znaleźć miejsce na ich sypialnie.

Jeśli ktoś będzie na stałe mieszkał na poddaszu, wówczas tym bardziej powinieneś rozważyć, czy nie powinna się tam znaleźć również łazienka ze skosem. Jeśli decydujesz się na budowę dużego domu, wtedy bez wątpienia na poddaszu powinna znaleźć się łazienka – najprawdopodobniej będziesz miał po prostu dwa takie pomieszczenia.

Jeżeli jednak Twój dom będzie mały, i tak jest to pomysł wart rozważenia – łazienka na poddaszu może stać się

poddasze

Autor: Röben
Źródło: Röben

wyjątkowo urokliwym miejscem. Jeśli tylko dobierzesz właściwe kolory oraz akcesoria, wówczas taka łazienka niewątpliwie będzie obiektem zazdrości wielu osób. Najlepiej będzie pomalować ją na pastelowe kolory, które nie będą zbyt mocne – jeśli wybierzesz przykładowo jasnożółty lub jasnofioletowy, z pewnością będziesz zachwycony efektem końcowym.

Kiedy chcesz mieć naprawdę urokliwe mieszkanie, bez wątpliwości powinieneś zdecydować się na łazienkę na poddaszu. Docenią ją z pewnością również Twoje pociechy oraz wszystkie osoby, które kiedykolwiek będą nocowały na poddaszu Twojego nowego domu. Mocno polecamy takie rozwiązanie, bo jest to zdecydowanie dobry pomysł.