Wady i zalety mebli drewnianych

Drewno było jednym z pierwszych naturalnych materiałów użytych przez człeka do wyrobu mebelków.
Pomimo upływu lat, do dziś cieszą się one olbrzymią wziętością, a to wszystko za sprawą paru elementów.

architekt wnętrz

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
Po pierwsze każdy kawałeczek drewna będzie unikatowy jak też niepowtarzalny, dzięki czemu charakteryzują się ogromną rozmaitością. Łóżko sosnowe, jakie nabędziesz do alkowy będzie więc jedyne w swym rodzaju! Niezmienność owego surowca, struktura jak też odporność na tarcie w zestawieniu ze zdolnościami cieśli mogą zaowocować zniewalającym efektem.
łóżko sosnowe

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Drewno możemy dobrać praktycznie do każdego wnętrza, co czyni je materiałem wszechstronnym, znajdującym zastosowanie bez względu na wystrój mieszkanka.

Gdy przeczytasz już niniejszy tekst, to oprócz tego zobacz również co posiada porządna treść (http://wphw.pl/bielizniarki-wojcik), gdyż prezentuje ona podobnie interesujące sprawy.

Możesz je także łączyć z wieloma innymi materiałami, jak na przykład kamień, tkanina, a nawet innym rodzajem drzewa, dzięki czemu bez względu od panującego w domku stylu – industrialnego, glamour, eklektycznego, a nawet minimalistycznego.Drewno jest zdrowe. To materiał naturalny, nie zawierający szkodliwych substancji. Nie wywołuje także alergii, jest miłe w dotyku a także wydziela ciepło, przez co jest miłe dla mieszkańców. Do tego posiada dar samoregulowania wilgoci powietrza. Sprzęty wykonane z drewna zapewniają użytkownikom lata niezmienności. Szczególnie sprzęty sporządzone z litego drewna świetnie wytrzymują próbę czasu a także nawet w wypadku intensywnej eksploatacji, ich właściwości ulegają wyłącznie niedużej zmianie.

Niestety, drewno ma też kilka wad. Między innymi sprzęty drewniane nie przynależą najczęściej do tanich, woda ma na nie szkodliwy wpływ, będą wymagać odpowiedniej konserwacji.