Na co należy zwrócić uwagę podczas kupna agregatu prądotwórczego?

Generator prądotwórczy to urządzenie, które może zapewnić dostęp prądu elektrycznego wtedy, kiedy wystąpi brak zasilania z sieci energetycznej albo jakakolwiek awaria.
Należy je dobierać w taki sposób, żeby mogły one zasilać jedynie określone albo wszystkie maszyny znajdujące się w konkretnym fragmencie sieci energetycznej.

Dokumenty leżące na stole

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
agregaty

Autor: ALPOL GIPS Sp. z o.o.
Źródło: ALPOL GIPS Sp. z o.o.
Dlatego też niezwykle ważne jest właściwe wybranie parametrów generatora. Tego typu parametry należy oceniać wyłącznie pod kątem zapotrzebowań konkretnej grupy odbiorców. Sercem takiego generatora prądotwórczego może być silnik spalinowy, który jest zasilany przy pomocy benzyny, oleju napędowego albo skroplonego gazu. Następnym ważnym elementem agregatu jest prądnica, czyli zespół mechanizmów, które zamieniają ruch tłoków na drodze indukcji na prąd elektryczny w uzwojeniu. Na dalszych płaszczyznach generowana siła elektryczna przekazywana jest do wybranych fragmentów sieci energetycznej albo może być też przekazywana bezpośrednio do określonego urządzenia.
Agregaty prądotwórcze mogłyby mieć różną budowę, co jest związane z duża ilością różnorodnych charakterystyk poszczególnych rodzajów silników czy od specyfiki danego urządzenia. W zależności od konkretnego zastosowania, agregaty powinny dostarczać prąd o odpowiednim napięciu a istnieją tu dwie możliwości. Istnieją prądnice jednofazowe 230V i generatory trójfazowe 400 V, czyli agregaty na siłę posiadające 4 pinowy wtyk. Jednofazowy generator do domu wystarcza na to, aby utrzymywać funkcjonowanie urządzeń gospodarstwa domowego, RTV albo komputerów oraz oświetlenia.

Ten wpis ma interesujące informacje na prezentowany temat – jeżeli masz chęć zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę akcesoria do siatki ogrodzeniowej, która opisuje podobne problemy.

Mogłyby być to więc tego typu urządzenia, które pracują pod napięciem sieciowym.

Jako agregat prądotwórczy do robót budowlanych zazwyczaj znacznie lepszym rozwiązaniem jest agregat trójfazowy, ponieważ profesjonalne elektronarzędzia i mechaniczne maszyny budowlane wymagają tego, żeby były zasilane prądem 400 V, zatem tzw. „siłą”.