Czy bardziej przyjemne jest korzystanie z sauny suchej czy mokrej i jaka temperatura panuje w tym pomieszczeniu?

Od dawna wiadome jest, że kąpiel w saunie oczyszcza i hartuje organizm. Działanie sauny jest zgodne z dewizą wellness, lecz niektórzy użytkownicy sauny na początku posiadają problem z przywyknięciem do tego, aby przebywać w wysokiej temperaturze i oddychać gorącym powietrzem.

Pod warunkiem, że będziemy zachowywać umiar, z gorącej i suchej kąpieli mogą korzystać niemal wszyscy. Z takiej kąpieli mogłyby również korzystać niewielkie dzieci. Korzystanie z sauny polega na nagrzewaniu i oziębieniu ciała na przemian. Temperatura skóry w saunie rośnie do 40-41 stopni i sprawia to wzmożone wydalanie potu oraz toksyn. Tego typu terapie szczególnie są chwalone przez kobiety ze względów kosmetycznych, a wszyscy potwierdzają zgodnie właściwości odchudzające.

Chcesz znaleźć coś podobnego na omawiany na tej stronie temat? Kliknij ten link – ta ważna oferta (https://www.swiatnieruchomosci.pl/10-przedmiotow-ktore-musza-znalezc-sie-w-kazdym-mieszkaniu-na-wynajem) z pewnością może rzucić nowe światło.

Niezależnie od tego czy mokra czy sucha sauna projekt jej jest zależny od zasobności portfela. Czas zażywania kąpieli suchej jest uzależniony od wilgotności oraz temperatury, które panują w tym pomieszczeniu. Zależy również od prywatnych gustów i od formy użytkownika. Nie może jednak być dłuższy niż 8-15 minut. Kolejnym etapem jest obowiązkowe chłodzenie ciała za pomocą zimnej wody. Odbywa się to pod prysznicem, w basenie lub w wannie. Po ochłodzeniu ciała co najmniej raz jeszcze wchodzimy do sauny, ale cykl taki możemy powtarzać wielokrotnie zależnie od samopoczucia.

kamienie ogrodowe

Autor: *Light Painting*
Źródło: http://www.flickr.com
Kąpiel w saunie w każdym przypadku powinna być skończona ochłodzeniem ciała, aby zahamować proces wzmożonego wydzielania potu. Sauna sucha jest zwana także staroszwedzką i cechuje się warunkami w najwyższym stopniu drastycznymi. Temperatura powietrza może osiągnąć bowiem w tamtym miejscu nawet 90-100 stopni a wilgotność może wynieść jedynie ok. 10%. Osoba, która zażywa kąpieli w suchej saunie bardzo szybko się poci, ale skóra bardzo szybko jest sucha.

Włosy są do takiego stopnia gorące, że zaczynają parzyć. Mało osób może wytrzymać to wszystko, z tego też powodu z sauny suchej korzysta się wyjątkowo. Sauna mokra jest to sauna bardziej przyjemna.