Kiedy drewniana podłoga traci swój blask… Wyprobuj cyklinowanie!

Każdy drewniany parkiet po jakimś czasie traci swoje pierwotne piękno. Wówczas trzeba zadecydować, w jaki sposób go odnowić. Z pomocą przychodzi wtedy specjalista, który zajmie się cyklinowaniem.
Tak nazywa się kilkuetapowy proces, którego efekt może być spektakularny.

Nie warto dumać nad wymianą drewnianego parkietu, tylko zapoczątkować cyklinowanie Jelenia Góra i inne miasta niewątpliwie mają w swoich granicach wielu fachowców, którzy podejmą się uratowania naszego parkietu. Decyzję o renowacji podłogi w domu powinno się podjąć, kiedy lakier pokrywający podłogę jest już widocznie wytarty, albo gdy drewno po prostu uległo zniszczeniu. Czas robót zależy od stopnia wyeksploatowania drewna. Podłogi w złym stanie cyklinuje się kilka razy i dopiero po tym zabezpiecza się je odpowiednio dobranym lakierem.

żaluzje
Jak przebiega zabieg cyklinowania? Fachowcy posługują się maszynami zwanymi cykliniarkami. Z ich pomocą dokładnie ściera się wierzchnią, zużytą powierzchnię drewna i poddaje się je szpachlowaniu, czyli uzupełnianiu wszystkich ubytków. By podłoga odzyskała swój pierwotny wygląd, proces ten musi być bardzo dokładny. Następną fazą prac jest polerowanie zaschniętej podłogi. Potem parkiet trzeba pokryć podkładem oraz wypolerować. Po niezbędnym dokładnym odkurzeniu i wymyciu podłogi należy ją zalakierować. Gwarantuje to większą trwałość. Trzeba pamiętać, że po każdej fazie cyklinowania powinno się kontrolować stan parkietu: czy nie ma żadnych zepsutych fragmentów i czy deski się nie przesuwają. Jeśli coś nie wygląda zadowalająco, cały proces trzeba powtórzyć.

Jeżeli ten temat jest dla Ciebie interesujący, to poczytaj również (http://belbazaar.pl/20-stoly-drewniane) więcej informacji na podobne zagadnienia, które będą dla Ciebie niezwykle interesujące.

Jeśli będzie trzeba, wiele razy. Dopiero powleczenie warstwą lakieru jest zakończeniem całego procesu.

Sporo osób remontujących dom pyta, czy można cyklinować samemu. Teoretycznie tak, trzeba tylko kupić (lub pożyczyć) odpowiednią maszynę i preparaty.

W praktyce widać, że to, co brzmi jak banalne ścieranie i polerowanie, jest trudnym procesem, a dobry efekt wymaga długiego czasu nauki, doświadczenia i precyzji. Lepiej zatem nająć do tego zadania profesjonalistę, który profesjonalnie zadba o renowację naszych pięknych podłóg.