Urządzamy pokój dla malucha – porady

Wypatrujesz projektu na aranżację pokoju dziecinnego pokoju? Sprawdź nasze rady.
Pokój dziecka to przestrzeń szczególna. Każdy rodzic chce, ażeby był piękny, barwny, a zarazem w pełni bezpieczny.

Rozmiar

Autor: Antado
Źródło: Antado
Ważne jest również, aby dzieciątko czuło się w nim doskonale.

Prezentowany materiał porusza rzeczywiście ciekawe kwestie, jednak przeczytaj poza tym tamto źródło (https://elektryczne.eu/szyny-sufitowe/) – z pewnością uznasz, że są warte zapamiętania.

Aranżując go, powinniśmy jednak pamiętać o umiarze. Mnogie zabawki, publikacje oraz maskotki należące do naszej pociechy wprowadzą do pomieszczenia bezlik kolorów, stąd wystrój powinien troszeczkę uporządkować tę przestrzeń. W przeciwnym przypadku w pomieszczeniu panował będzie bezład aranżacyjny, który niekorzystnie wpłynie na jego design a także może także być uciążliwy dla naszego potomka. Również tutaj powinniśmy się kierować uniwersalną regułą, ażeby wprowadzać do pokoju malucha nie więcej aniżeli trzy odcienie.

Kolekcja akcesoriów kuchennych Summer time

Autor: Duka
Źródło: Duka
Najłatwiejszym sposobem na metamorfozę pokoju dziecinnego może być pomalowanie ścian w ciekawy dla niego sposób. Panuje tutaj dowolność, jednakże powinniśmy pamiętać, aby odcienie nie były nazbyt nasycone, do dziecinnych pokojów poleca się raczej pastele. Wybierając zabarwienie, warto również brać pod uwagę sposób, w jaki konkretny kolor działa na psychikę ludzką. Wiadomo na przykład, iż odcień pomarańczowy ma na nas korzystny wpływ, budzi do działania jak też poprawia nam samopoczucie, chociaż w nadmiarze bywa być uciążliwy. Jednakże najważniejsza przy wyborze farb jest ich jakość.

Te do pomieszczenia dziecka winny być zupełnie bezpieczne oraz ekologiczne – posiadać neutralny zapach oraz nie mieścić trujących związków lotnych, które oswobadzają się po malowaniu. W pomieszczeniu malucha możemy także dać upust swej pomysłowości, jeżeli idzie o użycie ponadplanowych efektów bądź rysunków na ścianach.