Jak funkcjonują nawilżacze powietrza i z czego są zbudowane?

Jeśli w naszym mieszkaniu nie ma odpowiedniej wilgoci to powinniśmy zastanowić się nawilżaczem powietrza. Jest on w stanie efektywnie przywrócić powietrze do najlepszej wartości. Warto dodać, że ewaporacyjne narzędzie to takie, jakie wykorzystuje zjawisko ewaporacji, czyli odparowywania wody.

Twoja-galeria.eu - fototapety

Źródło: Twoja-galeria.eu

Chodzi tu o przedział pomiędzy 40 a 60%. Mniejsza wielkość może wywoływać dyskomfort i przeróżne kłopoty chorobowe. Zbyt mały stan wilgoci nie najlepiej wpływa także na przedmioty, które znajdują się w mieszkaniu. Wysuszone powietrze może powodować rozsychanie się drewnianych posadzek lub mebli. Trzeba pamiętać o tym, że dbałość o optymalną parność w pomieszczeniach jest ważna również w miejscach, gdzie wykonujesz swoją pracę. Właściwa parność powietrza posiada wpływ na komfort oraz poprawia zdrowie czy nawet umiejętność do koncentracji. Utrzymując wilgotność na właściwym szczeblu, będziesz dbał nie tylko o środowisko, ale nade wszystko o siebie. Nawilżacz powietrza typu ewaporacyjnego to taki, jaki wykorzystuje zjawisko ewaporacji, zatem odparowywania wody.
ogrodzenie kute

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa takiego nawilżacza jest relatywnie prosta, co gwarantuje jego dużą bezawaryjność. Funkcjonowanie to nie zostawia śladów na będących w pokoju meblach, jak jest to w przypadku nawilżacza ultradźwiękowego. Jeżeli chodzi o wydajność nawilżacza, to zmniejsza się wspólnie z liczbą odparowanej wody, zatem powiększeniem się stanu wilgoci w pokoju. Zazwyczaj rozwinięte zarządzanie nie jest konieczne, ponieważ ryzyko zwiększenia stanu wilgoci powyżej optymalnego stanu jest bardzo małe.

Najważniejszymi częściami nawilżacza są maty, które są wymienne, przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz wiatrak. Zasysa on suche powietrze, które w czasie przechodzenia przez ewaporacyjną matę jest zwilżone oraz oczyszczane. Pojemnik z wodą jest wyposażony w zawór, jaki zapewnia właściwy poziom.