Jak dbać o kanalizację?

Stawiajac mieszkanie trzeba pamiętać o wielu istotnych sprawach, by różnorakie usterki nie pojawiały się często. Naprawdę opłaca się całość projektu urzeczywistnić starannie i z wysokiej klasy surowców, by potem nie trwonić wielu pieniędzy na kosztowne naprawy.

Delikatnymi częściami w każdych czterech kątach są rury kanalizacyjne. Jak pamiętamy z doświadczenia, instalacje wodne czasami pękają. Wypełnienie domu przez lejącą się wodę może spowodować znaczne zniszczenia. Nawet niewielkie zalanie spowoduje zniszczenie parkietów. Przy cięższych wypadkach może uszkodzić się sieć prądowa. Co czynić, by posiadać bezawaryjne rury – (poznaj więcej) przez dłuższy czas? Co czynić, by kwoty za naprawdę urządzeń kanalizacyjnych nie wyczyściły nam totalnie portfela? Warto zamontować wysokiej jakości separatory tłuszczu.

Przyłącze wodne

Autor: Leonid Mamchenkov
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mamchenkov/278154924/

Takie urządzenie wykonuje znaczącą funkcję – oddziela tłuszcz od wody. Kiedy regularnie czyścisz zastawy w zlewozmywaku, z pewnością wiele tłustych cieczy z jedzenia idzie do rur. A jeśli w czterech kątach nie zostały założone separatory oleju firmy normbud, ten tłuszcz kumuluje się przez lata w rurach, blokując światło i uszkadzając rury. Takiego rodzaju separatory zwykle zakłada się pod zlewozmywakiem – tłuszcz kumuluje się w zbiornikach, gdyż posiada większą wagę od wody. Warto pamiętać, że trzeba je raz na pewien czas czyścić. Szybkość kumulowania się oleju jest zależna od tego, jak sporo tłuszczów zużywasz w czasie codziennego przygotowywania dań.

O ile chcesz, by dom był właściwie osłaniane przed pożarem, zainstaluj w każdym pokoju dobre separatory substancji ropopochodnych. Są to urządzenia, które polewają źródła pożaru wodą z rur. Należy oczywiście nabyć również maszyny, które wykrywają dym i wentylatory oddymiające i wtedy włączają tryskacze. Jeśli lubisz często palić papierosy w mieszkaniu, może być to problem, bo czujniki będą się uruchamiały, wyczuwając dym. Dlatego tryskacze to dobre rozwiązanie dla domów, w których nie mieszkają osoby palące.

Napisał