Którą nagrzewnicę powietrza wyselekcjonować?

Zastanawiając się nad kupnem właściwej nagrzewnicy warto odpowiedzieć sobie na zapytanie: gazowa, elektryczna czy może olejowa?
Każdy z przytoczonych rodzajów ma swoje minusy i zalety.

nagrzewnica

Źródło: pixabay
Nagrzewnica na prąd przeznaczona jest do grzania niedużych wnętrz takich jak na przykład: kram, nieduży obiekt handlowy, niewielka budka. Charakteryzuje je względnie mała wydajność przy większym poborze prądu. Nagrzewnica zasilana prądem jest idealna, gdy zamyślasz ogrzać pomieszczenia 2x2m. Nie oznacza to jednak, że nagrzewnicą elektryczną nie można ogrzać większych nawierzchni, choć musisz się wtenczas przygotować na duży rachunek za prąd.
Gazowe nagrzewnice zaś, stanowią swoisty kompromis między jakością a opłatą. Tak nagrzewnice, jak też paliwo będą stosunkowo tanie. Nagrzewnice tego typu są zupełnie niezależne, możemy pracować nimi w swobodnie wybranym położeniu, bowiem nie wymagają podłączania do prądu. Wykorzystuje się je zazwyczaj do grzania wnętrz o ogromnej nawierzchni. Atutem tego rodzaju przyrządów jest również dostrajana moc cieplna, łatwość konserwacji. Nagrzewnica na gaz w okresie wypalania emituje dużą ilość wody, dlatego bez właściwej wentylacji nastąpić może rozwój pleśni.

Jeżeli masz ochotę znaleźć artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj dezynfekcja wentylacji i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Nagrzewnice olejowe określone są do nagrzewania średnich a także dużych wnętrz, cechuje je duża wydajność oraz największy komfort eksploatacji.

Tu jednakże rodzi się wątpliwość – przyrząd z odprowadzeniem spalin czy może bez odprowadzania? Nagrzewnice olejowe mające odprowadzenie spalin rekomendowane są zwykle do nagrzewania wielkich wnętrz, w których przebywają ludzie – pakamer, budynków mieszkalnych, itd.