W domu, który jest w stanie surowym, zawsze można jeszcze wybudować dodatkowe ściany

Niekiedy okazuje się, że w swoim domu potrzebujemy przestawić to i owo w obecnej przestrzeni. Należy wówczas stawiać nowe ściany.
Ścianki działowe najprościej jest postawić w mieszkaniu, które jest jeszcze w surowym stanie.

Stół z kolekcji mebli Klose

Autor: Klose
Źródło: Klose
ścianki

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nikt nie mówi, że po ułożeniu podłóg i pomalowaniu ścian nic już nie da się zmieniać. Dzisiaj ściankę można postawić doprawdy w krótkim czasie. Wszystko zależy od tego, czy chcemy by była ona gruba i czy musi wygłuszać dźwięki. Jeśli nie to jest naszym celem, a nowa ścianka jest niezbędna raczej do symbolicznego odgrodzenia przestrzeni, to możemy zamówić ściankę szklaną. Jest to rewelacyjne rozwiązanie na przykład do dużych kawalerek, gdzie pragniemy odseparować część sypialnianą, a nie chcemy, aby wyglądała ona na ciasną. Na dodatek sprawdza się też tam, gdzie po oddzieleniu przestrzeni nie mielibyśmy okna.

Nie masz zamiaru skończyć ciekawego zagadnienia na jednym poście? Więc namawiamy do następnych – kliknij w źródło czajniki emaliowane i wejdź na analogiczną stronę.

Szkło przepuszcza promienie słoneczne i całość bardzo dobrze się sprawdzi. oczywiście szkło musi być wówczas matowe lub mleczne. Jeżeli jednak ścianka będzie postawiona w dużym mieszkaniu, aby przykładowo odrobinę oddzielić kuchnię od salonu, to starczy normalny regips lub cegła. W korporacjach z reguły wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie ścianki przesuwnej.

Mianowicie wytypowane pomieszczenie może funkcjonować jako jedna ogromna sala konferencyjna lub kilka mniejszych. Ścianki mocuje się wtedy na specjalnych szynach. Zwykle do ich składania używa się pilota i nie musimy w żaden sposób się z nimi siłować.