Szkło i lustra w wystroju wnętrz

Design przestrzeni to bardzo istotny czynnik każdego projektu przestrzeni biurowej. Projektując nową przestrzeń, trzeba mieć na uwadze kilka spraw. Przede wszystkim zatroszczyć się nie tylko o niebanalny wygląd wnętrza, lecza także jego funkcjonalność.

Aranżacji przestrzeni otwartych przeszkleniami

Autor: My Way Paradyż Group
Źródło: My Way Paradyż Group

W tego typu przestrzeniach niezawodnie sprawdzają się szklane panele, a także drzwi przesuwne do przestronnych biur. Oczywiście niektórzy preferują bardziej tradycyjny styl i wybierają materiały takie jak sklejka, które przeważnie są także dużo tańsze. Jednakże warto rozważyć kwestię efekt, jaki chcemy uzyskać. Ścianki szklane dają lepsze możliwości, jeśli chodzi o efekt wizualny.

Fantastycznie sprawdzą się w mniejszych biurach, gdyż nie zabierają przestrzeni, są przeźroczyste. Oczywiście wytwórcy szklanych elementów obecnie oferują wiele różnych modeli ścianek. Mogą być one transparentne lub pokryte folią laminowaną. Za wyjątkiem ścianek w ofercie producentów spotkamy również drzwi, które także mogą być wykonane dowolną techniką, na przykład cało szklane.

Tego typu szklane drzwi wyglądają bardzo nowocześnie, a także są dźwiękoszczelne. Firmy mają również w swojej ofercie rozbudowane systemy ze szklanych elementów, znacznie łatwiejsze w montażu. Pomimo grubego szkła, cały moduł w dalszym ciągu sprawia wrażenie całkowitej przeźroczystości pomieszczenie.

Przeszklenia w domu

Autor: Robert Konieczny
Źródło: Reynaers Polska

Producenci branży szklarskiej mają w swojej ofercie również szeroki asortyment luster. Jest to bardzo inspirujący element w aranżacji wnętrz. Lustra na wymiar można zamówić w dowolnym zakładzie szklarskim. Aby otrzymać ciekawy efekt nierzadko należy wybrać lustro w nietypowym kształcie. Kształt powierzchni lustrzanej powinny być dostosowane do wymiarów pomieszczenia.

Jeżeli nie chcesz, żeby umknęły Ci inne tego rodzaju informacje dotyczące przedstawianego tu zagadnienia, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj (https://www.archipelag.pl/domy-na-waska-dzialke-do-18-m).

Zamontowanie lustra w niedużej przestrzeni to niezawodny sposób na jej optyczne powiększenie. Taki wizualny zabieg zazwyczaj stosuje się w małych łazienkach.

Jeśli nie mamy przestrzeni na samodzielne lustro w garderobie, to zawsze możemy wstawienia szafy z lustrzanymi drzwiami. Jest to równie funkcjonalne rozwiązanie. Lustro w pięknej ramie, na pewno będzie też stylową dekoracją wnętrza urządzonego w dziewiętnastowiecznym stylu.