Która ławka będzie dobra do domu?

W każdej siłowni mamy do dyspozycji różne urządzenia. Są to sztangi, rowery treningowe czy też obciążniki.
Ale podstawowym wyposażeniem siłowni jest również ławeczka. Jest ona kojarzona przeważnie z ćwiczeniami siłowymi, lecz w zależności od dobranego modelu, może mieć różne zastosowania.

Najtańszym modelem ławeczki jest ławeczka prosta, która nie jest regulowana, a podstawa ławki opiera się na podłodze. Jest ona w każdym wypadku równoległa do posadzki. Stosowana jest ona do podstawowych ćwiczeń treningowych. Są również modele nastawiane, jakie można ustawić na ukos bądź na płasko. Na tego typu ławeczce możemy trenować mięśnie brzucha. Może się ona składać i wóWCzas znakomicie przydałaby się osobom, które chciałyby ćwiczyć w domowym zaciszu. Znakomita okaże się do domu, gdzie brakuje miejsca na ławeczkę wielofunkcyjną.
ławczka

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com
Moglibyśmy dziś kupić regulowaną ławeczkę treningową. Zależy to od wzorca, jednak taka ławeczka mogłaby być ustawiona na skos i na płasko. Moglibyśmy trenować na tej ławeczce większość ćwiczeń. Jest przydatna do ćwiczenia wszystkich partii figury.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest ciekawy, prędko zobacz ponadto szczegóły tutaj (http://schmith24.pl/elektronarzedzia-pl/wiertarki-wkretarki/), wtedy z pewnością zapamiętasz więcej informacji.

Jest to znaczna ławka oraz zajmuje sporo miejsca. Nie jest to wzór, jaki w prosty sposób można przesunąć. Wiele ławek treningowych wyposażonych jest w dodatkowe akcesoria. Dość często spotykanym akcesorium jest modlitewnik. Jest on najczęściej stosowany na ławeczki pod sztangę. Jest znakomity do trenowania mięśni ramion. Innym dodatkiem do ławeczki mogłaby być podkładka na hantle. Dzięki tej podstawce hantle możemy mieć w każdym wypadku w pobliżu ławki.

Dodatkiem do ławeczki może być także dźwignia, która znakomicie dopomaga ćwiczenie mięśni nóg. Rozpiętki mogłyby być również elementem dodatkowym ławeczki do ćwiczeń. Są to obrotowe dźwignie, jakie pozwalają bardzo urozmaicić sesje treningowe.