Dlaczego szafy wnękowe są aktualnie tak często wykorzystywane?

Szafy wnękowe są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem na zagospodarowanie mieszkania lub domu. Nic w tym dziwnego, ponieważ taka szafa zezwala na uporządkowanie miejsca i efektywne wykorzystywanie dostępnego miejsca, jakie często jest stosunkowo trudne do zagospodarowania.
Aktualnie szafy wnękowe coraz częściej zastępują szafy wolnostojące, gdyż we właściwszy sposób wykorzystują istniejącą przestrzeń.

Hipermarket

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Jest tak z tego powodu, że robi się je na osobiste zamówienie oraz wpasowuje do wymiarów ściany albo wnęki, czy przestrzeni pod schodami. Tego typu nastawienie powoduje, że jest więcej miejsca do przechowywania różnych rzeczy. Poza tym ten rodzaj szafki mógłby służyć do zabudowy niełatwo przystępnych miejsc – rogów czy też poddasza. Szafy wnękowe pozwalają na zachowanie większego porządku oraz na ukrycie tego, czego nie będziemy chcieli pokazywać odwiedzającym. Ponadto szafa wnękowa to także możliwość dostosowania wnętrza do indywidualnych gustów oraz zapotrzebowań.
stoliki

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Jeśli interesują Cię szafy wnękowe Wrocław to miasto, w którym pracuje profesjonalista, który z pewnością wykona dla Ciebie projekt w profesjonalny sposób. Szafa wnękowa zbudowana jest z części zewnętrznej, zatem drzwi i ewentualnie ścianek bocznych i części wewnętrznej, czyli drążków, półeczek, koszy, czy wieszaczków. Jeśli chodziłoby o drzwiczki, mogłyby być one jezdne, uchylne czy choćby składane.

Czy zszokował Cię ten tekst? Aby poznać temat wejdź tu oraz poznaj więcej szczegółów (https://sklepbdkoncept.pl/akcesoria-do-baterii/) – zapewne będą dla Ciebie zadziwiająco ciekawe.

Aktualnie niezwykle popularne są drzwiczki jezdne, ponieważ ich otwieranie nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Grubość drzwiczek jest zależna m.in. od rodzaju wypełnienia.

Dla przykładu lustro jest stosunkowo ciężkie, zatem drewniane drzwiczki muszą być grubości 4 milimetrów, z kolei skrzydło wykonane z płyty laminowanej powinno posiadać już grubość 10-18 mm.