ABC kuchennej aranżacji

Niewielkie pomieszczenie kuchenne posiada taką zaletę, iż nie musisz przebiegać w niej kilometrów poszukując wyrobów.
By wygodnie wyekwipować niedużą kuchnię, niekiedy trzeba się jednak mocno nagimnastykować.

specjaliści

Autor: Praktiker
Źródło: PRAKTIKER
Skutek może być fenomenalny. Aranżacja niewielkiej kuchni może być nadzwyczaj komfortowa jak też piękna. Jeżeli zabierasz się za aranżowanie niewielkiej kuchni, miej na uwadze kilka praktycznych praw dotyczących wyboru mebli. Idzie o to, ażeby zastosowane tworzywa oraz kolorystyka w niewielkim stopniu ograniczały przestrzeń. Dzięki kilku sztuczkom kolorystycznym kuchnia wydawać się będzie obszerniejsza niż jest naprawdę. Pomaluj ściany pomieszczenia na pastelowe odcienie, dzięki czemu utworzysz iluzję większego pomieszczenia. Podkreślenie jednej ze ścian przez nadanie jej wyrazistego koloru sprawi, iż wnętrze nabierze głębi. Miej na względzie, iż w niewielkiej kuchni wiele dodatków to nie jest najlepszy pomysł. Dekoracje sprawią, iż kuchnia będzie się zdawała niewielka. Staraj się także schować kuchenne rynsztunki w szafkach, w ten sposób ażeby na blatach znajdowało się niewiele obiektów.
fototapety dla dzieci

Źródło: art.widi.pl
W niedużej kuchni musimy wyodrębnić strefy na przyrządzanie potraw bądź przechowywanie naczyń. Istotny jest też należyty dobór mebli. Dobrze sprawdzą się szafeczki oraz stoły (zobacz stół drewniany z metalowymi nogami w pracowni francke-art.pl) na kołach i półki nad blatem. W niewielkiej kuchni czasem warto pójść na kompromis. Jeśli kupujesz zmywarkę, rozważ raczej o zlew jednokomorowy – dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzisz dużo miejsca.

Zastanów się również nad kupnem sprzętów uniwersalnych, dla przykładu piekarnika posiadającego funkcję mikrofalówki. W niewielkiej kuchni znakomicie sprawdzi się także okap do zabudowy.