Nowoczesna wzornictwo czyli kamień dekoracyjny na ścianach

Jeśli opatrzyły się Wam gładkie ściany, dekoracyjne tynki oraz tapety, ciekawym pomysłem na odświeżenie wnętrza może okazać się kamień dekoracyjny. Jest on wspaniałą ozdobą nie tylko salonu, ale także może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko wzoruje się na prawdziwym, gdyż jeden i drugi tworzy oryginalny wygląd naszego mieszkania lub budynku.

kominek

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Kamień naturalny wyróżnia się imponująco bogatą kolorystyką, różnorodnością faktur i tonacji. Jest na topie, a w ostatnim czasie stał się jednym z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych. Dozwolone jest by położyć go całościowo, lub na ich fragmenty. Kamień (kliknij w link) dekoracyjny uosabia naturalne piękno nienagannie odnajduje się zarówno w wymyślnych, jak i prostych projektach.

Z racji wykorzystania kamienia dekoracyjnego wewnątrz, dane nam jest swobodnie oddzielać poszczególne strefy funkcjonalne w mieszkaniu. Jeżeli salon jest połączony z jadalnią, okładzina kamienna podkreśli granice części, w której spożywamy posiłki. Podobne rozwiązanie znajdzie rozwiązanie również w dużych pokojach dziennych, gdy potrzebujemy oddzielić strefę pracy od miejsca w którym relaksujemy się. Jednak zanim zdecydujemy się na wybrany model, powinniśmy wziąć pod uwagę styl, który preferujemy a także to czy zależy nam na chłodnych czy też ciepłych odcieniach. Dodatkową korzyścią ze stosowania kamieni dekoracyjnych jest zabezpieczenie ścian przed zniszczeniami i zanieczyszczeniami, co stanowi ważny atut w często uczęszczanych miejscach, takich jak domowe salony, hole czy restauracje. Wielkim atutem kamienia jest mnogość barw, kształtów i faktur, pozwalające stworzyć nietuzinkową grę światłocienia w każdym z pomieszczeń.

Salon, wizualizacja w programie CAD Decor PRO

Autor: CAD Projekt K&A
Źródło: CAD Projekt K&A

Z uwagi na walory dekoracyjne oraz odporność na długotrwałe działanie wysokich temperatur, naturalny kamień (tu: ) jest powszechnie wykorzystywany jako okładziny do kominków, dzięki czemu uzyskują charakter nowoczesny i modny. Pokuśmy się na to rozwiązanie a bez wątpienia będziemy zadowoleni z podjętej przez nas decyzji. Wykorzystanie kamienia dekoracyjnego w naszym domu nada mu nowoczesny charakter. Efekt końcowy nas zaskoczy !