Zostań znakomitym mistrzem

Tak więc, powiedzmy to dosłownie, żadna impreza nie może obyć się bez alkoholu. Alkohol jest powszechny od imienin, przez komunię po urodziny. A czy ktoś widział polskie wesele bez mocnych alkoholi? Takie sytuacje wyłącznie w bajkach. Konkluzja jest jednak taki, iż nie ma w tym niczego złego dopóki alkohol nie dominuje wydarzenia, nie staje się punktem najważniejszym, a pijący nie wpadną na absurdalny pomysł: kłótni czy konfliktów (to się może skończyć nawet bójką). Pijmy przyzwoicie.

drinki

Autor: Grey Goose
Źródło: Grey Goose
„Bo pić to trzeba umieć”, powiedział klasyk i widocznie miał rację. Kto po alkoholu się burzy, wykłóca, zazdrości i rzuca wszystkim do gardła musi zostać przy herbacie. Kto natomiast zwraca po jednym kieliszku także powinien pić coś bezalkoholowego. Nie wszystkim bowiem alkoholowe trunki służą – jeden będzie męczył się wewnętrznie (lub raczej ludzie wokół), innemu cielesna męczarnia nie da radować się z trwającej imprezy.

Picie alkoholu to także powinna być niezwykła chwila. Wino na przykład lepiej wygląda na ładnej podstawce, natomiast szampan w wiaderku z lodem. Wiaderko i szczypce do lodu są ogólnie powszechnie osiągalne, nie jest to jakiś nowobogacki rarytas. Podobnie, należy udekorować naczynia, z których spożywamy – np. w jakieś atrakcyjne ozdobniki. Idealnie do tego nadają się kolorowe znaczniki do drinków. Nie tylko upiększają kieliszki, to dodatkowo sprawiają imprezę bardziej nietuzinkową. Ogólnie, różne akcesoria do alkoholu sprawdzą się dobrze na każdej imprezie (znajdź najlepsze produkty w korzystnych cenach: akcesoria barmańskie). Każdy doceni, gdy wino będzie wyposażone w nalewak i pompkę próżniową, podobnie, jak ogół docenią, gdy wódka będzie lodowata, a nie ciepła.

atrakcyjnym pomysłem, żeby cieszyć się alkoholem, a nie pić go na umór, jest podobnie zaproponowanie interesujących, fantazyjnych alkoholi. Zamiast skupiać się na jednym rodzaju można próbować różnorakie kombinacje, różne drinki, naturalnie wszystko w racjonalnym skali, ponieważ nieumiarkowane mieszanie może skończyć się olbrzymim kacem.

Pamiętajmy także, aby obok alkoholu zapewnić przybyłym gościom treściwe jedzenie, przygotowane równie ciekawe, co szklanki, kufle i kieliszki, smakowicie zaprezentowne na talerzach, udekorowane zaskakującymi wzorami, olśniewające swoją oryginalnością.