Czy domowe obiady są istotne

Czas jedzenia to w wielu domach najważniejszy rytuał dnia. Śniadanie, obiad czy kolacja to istotne punkty, dzięki którym cała rodzina spędza ze sobą czas i może porozmawiać na każdy temat. Obchodzenie tego momentu bardzo łączy rodzinę i pozwala na podtrzymanie silnych więzów. To również okazja, po to, by naradzić, pogadać o szkole i pracy. Szkoda, że w w teraźniejszych czasach pośpiechu i szybkiej konsumpcji poza domem odchodzimy od tej tradycji.

rodzina

Autor: simonglucas
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to przecież nasza wina, przynajmniej w większym stopniu, ponieważ żyjemy w czasach zabiegania o wszystko, gdzie są zobowiązania do spłacenia, formalności w zakresie prowadzenia biznesu, gdzie wreszcie mamy coraz więcej okazji, żeby zjeść nie za drogo i nie za zdrowo na mieście. Na wspólne spożywanie posiłków po prostu nie mamy czasu.

Zaczyna się od śniadania, które jest jedynym wspólnym posiłkiem w wielu rodzinach, choć i to powoli odchodzi w zapomnienie, jedna osoba wychodzi na ósmą, druga idzie na dziesiątą, trzecia nie je śniadań, zjada tylko batona, a a ponadto biega z rana… A szkoda, bo taka wspólna chwila, wspólne rozpoczęcie dnia to bardzo fajna sprawa,

rodzina

Autor: Good One PR
Źródło: Good One PR

dobrze zrobiony posiłek, przydatne zestawy śniadaniowe, ozdoby z bibuły np. , to wszystko ma znaczenie. Ale wygląda to najczęściej tak, że albo nie ma śniadania, albo jest, ale szybkie, bez rozmowy.

W wielu domach wspólny obiad musi być, jest to chyba jeśli chodzi o wspólne posiłki najistotniejszy punkt każdego dnia. Nie można tego powiedzieć o śniadaniu i kolacji, ale rodzinny lunch, gdy wracamy ze szkoły czy z pracy często jest praktykowany. No ale niestety nie zawsze, gdyż na przykład syn czy córka mają dodatkowe zajęcia, chodzą na basen, na korepetycje, rodzice prowadzą swoje sprawy, mają własne firmy, muszą czasami dłużej zostać w pracy, więc niestety wszyscy spotykają się na wieczór przy smutnej, zmęczonej kolacji, podczas której każdy coś przekąsi, odpowie na kilka pytań, ponarzeka i z wielkim zmęczeniem uda się do spania.

Może jakiś komentarz ze strony Cię zainspirował? Masz chęć na to odpisać? Namawiamy Cię do tego z zaangażowaniem. Oczekujemy na Ciebie!