Co warto mieć w warsztacie

Ludzie, których pasją jest majsterkowanie, albo lubią zadania powiązane przykładowo z odrestaurowywaniem aut zwykle mają własne miejsce przeznaczone na realizowanie swojej pasji.

narzędzia

Autor: mtneer man
Źródło: http://www.flickr.com/

Zazwyczaj warsztat to całkiem spore pomieszczenie, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by było świetnie zorganizowane i uporządkowane. Różnego typu markety budowlane mają w ofercie wielki wybór półek warsztatowych o różnorodnych wymiarach, różnym udźwigu. Do tego kilka skrzynek narzędziowych, szafek na kółkach , małych pudełek na śruby wieszaków na ściany – żeby można było powiesić przykładowo wiertarki , wkrętarki lub odmienne takiego typu przedmioty.

Narzędzia warsztatowe zdecydownarzędzia (strona tutaj)y przechowywać w porządku. Na półkach dobrze jest ułożyć w porządku wszelkiego rodzaju komplety kluczy, wierteł (tu więcej info), wkrętów, części zamiennych i inne tego typu. Komoda na kółkach przydaje się bardzo, ponieważ możemy do niej włożyć żelazny zestaw narzędzi, które wykorzystujemy najczęściej i mieć je nieustannie pod ręką.

Na uwagę zasługują też różnego typu narzędzia pomiarowe. Przydać się mogą właściwie w każdym zadaniu związanym z majsterkowaniem czy naprawianiem różnego typu rzeczy. Różne miary taśmowe, laserowe mierniki odległości itp. – to małe przedmioty, zatem powinny mieć swoje miejsce albo w podpisanym pudełku, albo opisanej szufladzie.

Na przygotowane płaszczyzny ościeży nakładamy pacą stalową masę z tynku lub gładzi, wyrównując ją odpowiednimi narzędziami.

Autor: Atlas
Źródło: Atlas

Różnego rodzaju prace wykonuje się o wiele szybciej i z dużą przyjemnością, gdy wiemy gdzie odszukać wszystkie narzędzia, gdy wystarczy że omateriały (zobacz odwiedź stronę)łaściwą szufladę lub po prostu sięgniemy na regał i znajdziemy tam to czego szukamy. Gdy za każdym razem będziemy musieli przekopywać różne klamoty leżące na regałach odbierze nam to całą radość z pracy.

Podobnie jest, kiedy idzie o narzędzia ogrodowe. Jeśli nie mamy oddzielnego pomieszczenia na te rzeczy starajmy się składować je w porządku. Na okres zimowe możemy spokojnie położyć je gdziekolwiek wysoko, tak, żeby nie walały się pod nogami. Wiosną możemy je ułożyć pod ręką. Warto mieć tez i w ogrodowych narzędziach ład. Zadbajmy o kosiarkę, wszelkiego typu grabie – nie zostawiajmy ich na zimę brudnych. Umyjmy je i odłóżmy, a wiosną z pewnością chętnie zabierzemy się do prac w naszym obejściu.