Prawidłowe Użytkowanie podłogi drewnianej zapewnia jej długowieczność

Podłoga stanowi swego rodzaju podstawę wszystkich pomieszczeń. Jest bardzo ważna, bowiem to po podłodze chodzą mieszkańcy, na niej mieszczą się rozmaite sprzęty. Podłoga powinna być w pierwszej kolejności trwała, by codzienne drogi mieszkańców po mieszkaniu nie były w stanie jej za szybko uszkodzić. Tworzyw nadających się na podłogę jest niezwykle dużo, a dobiera się je także w zależności od charakteru wnętrza.

klepki podłogowe

Autor: Katie Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc przykładowo w kuchni i łazience zwykle wybiera się podłogi z kafelek, które są funkcjonalne i łatwe do sprzątania. Za to w innych pomieszczeniach wybór jest większy i całkiem często są to podłogi drewniane. Mimo, że tego rodzaju podłogi są stosunkowo drogie, na ich zakup decyduje się wielu ludzi ze względu na to, że producent parkietów www.parkietypryczynicz.com.pl najczęściej udostępnia na nie długotrwałą gwarancję.

Typy stosowanego drewna

Ogólnie znany jest fakt, że w obrębie świata występuje bardzo dużo typów drewna, a każde drewno charakteryzuje się odmiennymi cechami. Te różnorodne odmiany występują w rozmaitych zakątkach świata. Od rodzaju drewna uzależniony będzie w pierwszej kolejności jego wygląd. W kontekście podłóg ważny jest taki wyznacznik jak twardość danego tworzywa. Nie do przecenienia jest jednak także jego wygląd, a w pierwszej kolejności takie wyznaczniki jak odcień, struktura, obecność i ewentualna liczba sęków. Wiadome jest, że niektóre odmiany drewna lepiej nadają się na podłogi, inne nie tak bardzo. Jeżeli chodzi o odmiany, to w Polsce przykładowo stosunkowo chętnie kupowane są te uznawane za egzotyczne, które niejednokrotnie mają stosunkowo nietypowe barwy, bardziej jaskrawe od rodzimego polskiego drewna.

Konserwacja i użytkowanie podłogi z drewna

Podłoga drewniana w domu to element, który posiada swoje specjalne wymagania. Jako element naturalny drewno ma specyficzne wyznaczniki, które trzeba uwzględniać. Przy użytkowaniu powinno się pamiętać o tym, by nie niszczyć podłogi, chociażby poprzez chodzenie po niej na szpilkach. Wymagana jest także specjalna konserwacja i pielęgnacja za pomocą profesjonalnych środków do drewna. Wyszukując w Internecie frazę producent podłóg drewnianych (dowiedz się) można znaleźć dowiedz sięa temat oferty podłóg z drewna, a także sposobu ich konserwacji.