Na jakie interesujące rozwiązania warto zwrócić wyjątkową uwagę urządzając łazienkę w mieszkaniu?

Łazienka, to dla wielu domowników najważniejsze miejsce w domu, zwłaszcza dla tych osób, które lubią dbać o swój wygląd i z tego powodu dużo czasu spędzają właśnie w łazience. Obecnie nie powinniśmy mieć kłopotu z urządzeniem nawet małej łazienki, ponieważ na rynku gwarantuje się wyposażenie, jakie możemy bez problemów dopasować do naszych potrzeb. Na jakie natomiast oryginalne rozwiązania warto zwrócić wyjątkową uwagę?

Czarno-biała fototapeta

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
Powodzeniem cieszą się te metody, które z jednej strony gwarantują funkcjonalność, a z drugiej nadają łazience osobliwy charakter. Połączenie estetyki i funkcjonalności w łazience może być trudniejsze, kiedy niewielka ilość miejsca przeszkadza nam w dokładnym rozplanowaniu wnętrza, tak, by z jednej strony było w pełni wyposażone, a z drugiej nie sprawiało jednocześnie wrażenia zapchanego (sprawdź więcej). Z tego powodu w łazienkach najlepiej zadbać o minimalizm, jednak nie należy oszczędzać miejsca na niezbędny sprzęt i niezbędne akcesoria.

Urządzając łazienkę, w szczególności, gdy liczy się dla nas każdy skrawek powierzchni, warto zaniechać typowych rozwiązań jak płytki, które są najczęściej wybierane do łazienki. Obecnie, nie ustępują im zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność (są odporne na wodę), a także jeśli chodzi o piękny design fototapety do łazienki.

Nowoczesne produkty tego rodzaju są wyjątkowo odporne na działanie wilgoci i wahania temperatur, dlatego bez problemu możemy je naklejać zamiast tradycyjnych płytek. Uzyskamy w ten sposób minimum kilka milimetrów na każdej ścianie, co w licznych sytuacjach może okazać się prawdziwym ratunkiem.

Podobnie jak fototapety spisują się jeżeli chodzi o nową aranżację w domu okleiny meblowe. Jeśli nie pasuje nam już wygląd dotychczasowych szafek niekoniecznie trzeba się ich pozbyć na poczet nowych. Obecnie na rynku można dostać okleiny o różnych kolorach i fakturach, imitujące praktycznie każde tworzywo stosowane do produkcji mebli, w tym tych łazienkowych.

Dzięki okleinie imitującej drewno albo z kolei wyglądającej jak stal będziemy mogli uzyskać oczekiwany wystrój w naszej łazience inwestując o wiele mniejsze pieniądze, niż gdybyśmy zakupili meble wykonane z danego tworzywa Ponadto taką okleinę będzie można zastosować nie tylko na meble, ale również na ścianę uzyskując w ten sposób jednolity wystrój wnętrza.