Co powinieneś wiedzieć o szafach, zanim je zakupisz ?

Szafa – mebel wolno stojący lub zabudowany we wnęce ściany, zamykany drzwiami, w użyciu do przechowywania różnych obiektów, takich jak ubrania, książki czy naczynia. Najczęstszym wyposażeniem szafy są: półki, drąg do wieszania ubrań na wieszakach, szuflady, lustro, wieszak na paski, krawaty itd.

Szafa to mebel o konstrukcji skrzyniowej, w układu od miar jedno czy też wieloczęściowy, dodatkowo prawdopodobnie być wyposażony w szuflady i lustra. Znajduje zastosowanie w sypialni oraz przedpokoju. Szafa garderobiana to jeden spośród najważniejszych, bezpośrednio strategicznych paragrafów w każdym domu czy mieszkaniu. Producenci mebli gotowych oferują bardzo specyficznie zaplanowane szafy, jednak sprzęt standardowy pod żadnym pozorem nie przyzwoli na wykorzystanie powierzchni tak jak zabudowa wykonana na wymiar. Jak pokazuje analiza wyników wyszukiwania np. frazy szafy (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/stylowa-rzezbiona-szafka-na-buty-150017-p-611.html) na wymiar Warszawa, w dużych miastach szczególnie popularny jest trend decydowania się na szafy na wymiar. Najczęściej wyszukiwane frazy to nie tylko meble na wymiar Warszawa, ale również Poznań czy Wrocław).

Projektując wnętrze zabudowy pożądane byłoby przemyśleć, jakiego rodzaju ubrania, dodatki i akcesoria będą w niej strzeżone. Z pomocą może przyjść np.

Jeśli masz zamiar wiedzieć więcej na ów temat, to zajrzyj na naszą nową stronę oraz dowiedz się (https://www.domanski.com.pl/) czegoś innego o tym wątku.

choć to z pewnością nie jedyne użyteczne źródło, które znacznie przyśpieszy i ułatwi Twój wybór. Przez wzgląd dodatkowym wieszakom, drągom i architektom dedykowanym cielesnym cząstkom garderoby znacznie łatwiej utrzymać porządek. Kosze na buty natomiast bieliznę umożliwią niezbędny przepływ powietrza i właściwą segregację. Przy wysokich zabudowach niezbędnym dodatek jest zwykle pantograf – drążek ze dodatkowym uchwytem umożliwiający łatwy dostęp aż do wysoko odroczonych ubrań. Osobne wieszaki na spodnie i pasy pomogą zdefiniować przydzielenie przestrzeni.

poddasze

Autor: INDECO
Źródło: INDECO

Fronty przesuwne są bardzo popularne i praktyczne Aprobują na otwarcie wnętrza mebla bez zabierania powierzchni wokół szafy, a także dają wygodny i bezkresny dostęp do jej środka.

Są doskonałym rozwiązaniem dla wnętrz, w których w bliskiej odległości od czasu szafy odnajdują się inne obiekty – fronty przy otwieraniu nie będą z nimi kolidować. Należy jednak pamiętać, iż platforma przesuwny zabiera sporo miejsca (zwykle od czasu 8 do 10cm).

Drzwi rozwierane mają grubość jedynie samych płyt frontowych, są zatem dobrym podejściem przy płytkich meblach. Jednym z elementów szafy jest półka. Półka – pozioma płaszczyzna umieszczona w szafie, przymocowana do granicy lub pod stołem azali stolikiem
przekazana aż do umieszczania na niej różnego gatunku przedmiotów takich jak książki, naczynia, czy ubrania.