Jak zaaranżować salon, żeby był wygodny, zachęcający do przebywania w nim. Jakie meble zakupić?

Urządzanie salonu to może być ogromna przyjemność, tym bardziej jeśli można pofantazjować i stworzyć niesamowitą aranżację. Nie powinniśmy jednakże zapomnieć, iż pokój taki jest raczej miejscem odpoczynku oraz spotkań wśród znajomych. Dlatego bardzo istotną rzeczą jest dobór właściwego umeblowania.

Jeśli chcemy zakupić meble do tego pomieszczenia, powinniśmy wziąć pod uwagę klimat aranżacji pokoju. Inne meble potrzebujemy do pomieszczenia tradycyjnego, a jeszcze inne – do nowoczesnego. Trzeba pamiętać, iż zachowanie harmonii w tej kwestii ma faktycznie wielkie znaczenie. Kiedy kupujemy meble np. w sklepie meblowym w Ełku do salonu, nie możemy decydować się na meblościanki, chociaż rozwiązanie takie było jeszcze niedawno dość popularne. Na pewno mogą się one sprawdzić w pomieszczeniach klasycznych, lecz bez dwóch zdań popsują cały klimat w aranżacjach nowoczesnych.

stylowa sypialnia

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Może i mamy sentyment do klasyki, lecz miast meblościanki lepiej wybrać coś innego, jak narożnik Amelia. Dobrze postawić na meble wolnostojące, ale wchodzące w skład zestawów. Tak na dobrą sprawę dobrze jest tak zrobić także w innych pomieszczeniach, tego typu rozwiązania oferują na przykład sypialnie ełk. Dzisiaj z pewnością odchodzi się coraz bardziej od sposobu ustawiania szaf, regałów oraz dodatkowych szafek na jednej długości ściany.

Coraz częściej kupujemy interesujące nas elementy, jakie będziemy mogli poustawiać tak jak chcemy. Bardzo ważne jest, aby było komfortowo, czyli wybierzmy właściwą kanapę. Z pewnością nie może być zbyt miękka ani twarda. Zbytnio długie przesiadywanie na niej może okazać się w jednym, jak i drugim przypadku niezdrowe dla kręgosłupa.

łóżko, sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba wziąć pod uwagę także jej głębokość. Jeżeli siedzisko okaże się zbyt głębokie, to trudno będzie się wygodnie oprzeć, a jeśli już nam się to uda, to nogi będą wisieć w powietrzu. Warto na pewno zastanowić się, czy kanapa (meble do sypialni) powinna również pełnić funkcję miejsca do spania. Koniecznie trzeba rozważyć, jak często gościmy u siebie ludzi. W te sytuacji najlepiej zakupić model z funkcją spania. Idealnie będzie gdy kupimy kanapę z pojemnikami na pościel.