Projektant pomieszczeń – potrzebny czy może zbyteczny?

Współcześnie i w zgodzie z najnowszymi nurtami, przytulnie, skromnie, ale ze smakiem, funkcjonalnie – posiadanie rzeczowej wizji budynku WCale nie oznacza, iż jego aranżacja stanie się łatwiejsza, niż gdybyśmy zupełnie nie wiedzieli, w jaki sposób ma wyglądać nasze mieszkanko.

Meble z kolekcji Oleo

Autor: Klose
Źródło: Klose

Architekt wnętrz jest w stanie pomóc nam w dokonaniu właściwego wyboru, a także podpowiedzieć, jak wcielić w życie nasze marzenia i jednocześnie zmieścić się w uplanowanym budżecie. Architekt wnętrz to osoba, która wyróżnia się wyjątkową pomysłowością, poczuciem stylu i wiedzą, którą nieustannie musi uzupełniać o nowo pojawiające się trendy. Jego pomoc związana jest bez wątpienia z ponadplanowymi kosztami, jednakże nie musi kojarzyć się wyłącznie z większym kosztem, lecz przede wszystkim z oszczędnościami. Dzięki znajomości branży, sklepami meblowymi oraz inżynierami architekt Szczecin może nam zaproponować wyjątkowe rozwiązania w bardziej dogodnej cenie aniżeli w wypadku, kiedy działalibyśmy w pojedynkę.
Biały mały pies

Autor: EVERYMAN FILMS LTD (EVERYMAN FILMS LTD)
Źródło: http://www.flickr.com
architekt wnętrz

Autor: Chroma
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Klient, jaki spotyka się z projektantem wnętrz przeważnie posiada już jakąś wizję, nie ma jedynie pomysłu, w jaki sposób przenieść ją na grunt rzeczywisty. Zadaniem projektanta będzie zatem stworzenie wnętrza na podstawie informacji, jakie uzyskał od swego klienta, uwzględniając przy tym wiele aspektów logistycznych, a także finansowych.

Z jego usług najczęściej korzystają ci, którzy chcą urządzić swoje mieszkanko w prawdziwie wysublimowanym stylu. Nie znaczy to jednak, iż klientami projektowego biura nie mogą być też osoby, które cenią sobie klasykę pomieszczeń.