Mieszkanie w stylu art deco to nie tylko egzotyczne drewno, ale także dużo elementów współczesnych

Urządzanie własnego domu to bez wątpliwości najprzyjemniejszy, ale równocześnie najbardziej czasochłonny etap powstawania nowego miejsca do życia. Jeżeli masz już konkretny pomysł na to, w jakim stylo urządzić swoje gniazdko albo nie masz na to czasu i planujesz zaangażować projektanta wnętrz, wóWCzas z pewnością nie musisz się tym tak bardzo przejmować.

Wózek inwalidzki, niepełnosprawni

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeżeli jednak chcesz urządzić swoje mieszkanie osobiście, wtedy bez wątpienia będziesz potrzebować fajnych inspiracji. Jeśli na przykład podobają Ci się pokoje wykończone w starym stylu i zawsze zachwycałaś się mieszkaniami prezentowanymi na przedwojennych filmach, wówczas być może niezłym pomysłem będzie postawienie na styl art deco.
Jak rozpoznawać meble w stylu art deco? Między innymi trzeba zwracać uwagę na ich niestandardowe kształty.

Czy odnosisz wrażenie, że napisany przez nas wpis jest niebanalny? Jeżeli tak, to ponadto zobacz również zamieszczony poniżej inny tego typu artykuł.

Zwykle mają mocno opływowe kształty, dzięki czemu meble te – chociaż niejednokrotnie pochodzące sprzed bardzo wielu lat – do dzisiaj potrafią zachwycić swoim wyglądem. Są też niejednokrotnie dość futurystyczne, dzięki czemu rewelacyjnie potrafią dopasować się do współczesnych wnętrz.

Wystrój
Jeżeli mówi się o meblach w stylu art deco, nie sposób praktycznie nie wspominać o geometrycznych wzorach – te pojawiają się niemalże na wszelkich tego rodzaju meblach. Meble art deco zwykle są także w wielce energetycznych kolorach, dzięki czemu rewelacyjnie sprawdzają się dla przykładu w salonach – feeria barw potrafi spowodować, że nawet w ponury dzień można poczuć się pełnym energii.
posiłki

Autor: stepaganini
Źródło: http://www.flickr.com
Z czego zwykle zrobione są meble w stylu art deco? Nie da się zaprzeczyć, że w tamtych latach zdecydowanie dominowały meble zrobione z egzotycznego drewna. Jeśli jednak marzy Ci się salon w stylu art deco z niewielką domieszką współczesności, wówczas niewątpliwie powinnaś postawić na meble zrobione z tworzyw sztucznych lub metalu. Takie meble w stylu art deco także można znaleźć praktycznie wszędzie, a w dodatku wprowadzą one do Twojego salonu trochę nowoczesności.
Nie da się zaprzeczyć, że salon wykończony w stylu art deco bez wątpienia zachwyci wszystkich Twoich znajomych.

Od licznych lat bowiem styl art deco jest właściwie synonimem luksusu – ale nie takiego jak na przykład w epoce baroku, ale luksusu w nader dobrym guście. Prawdziwe meble art deco są najczęściej niestety bardzo drogie, nie da się jednak zaprzeczyć, że takie meble z duszą są jednocześnie warte każdej wydanej na nie złotówki.