Jakie typy pieców do ogrzewania uznawane są za bezkonkurencyjne?

Budując swój wyśniony dom należy podjąć sporo decyzji, jakie będą miały wpływ zarówno na koszt budowy, jak również na ewentualne koszty eksploatacji. Czasami warto na początku trochę wydać więcej i później płacić niewysokie rachunki, niż przyoszczędzić niewielkie kwoty, jakie później w ciągu paru lat wyda się opłacając prąd lub węgiel. Duże koszty, jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie pochłania grzanie domu, w naszych warunkach klimatycznych trzeba ogrzewać kilka długich miesięcy. Dlatego też bardzo ważny będzie wybór właściwego typu ogrzewania, który będzie zamontowany we wnętrzu domu, a do wyboru jest ich kilka.

Kotły CerapurMaxx są przeznaczone do zasilania większych instalacji w budynkach.

Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Najbardziej ekonomiczne jest podłączenie do ciepłowniczej sieci, ale jednak dużo domów z powodów technicznych nie posiada takiej możliwości. W takich przypadkach zostaje samemu zadbać o to, aby w domu było przyjemnie i ciepło, do dyspozycji będzie parę rozwiązań.

Cieszące się największą popularnością, głównie ze względu na niewysokie koszty użytkowania, są kotly (Zapoznaj się z ofertą – ) na stałe paliwo, takie jak przykładowo drewno albo węgiel. Lecz w ostatnim czasie zaczęły się pojawiać nowocześniejsze rozwiązania, szczególnie dość popularne są kotły na biopaliwo, które znacznie obniżają koszty eksploatacji. Nieco kosztowniejsze w eksploatacji, ale za to bardzo wygodne w użytkowaniu są kotły na gaz, nie trzeba do nich kilka razy dziennie dokładać paliwa, wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę a piec sam będzie się włączać o odpowiedniej porze. Przy wyborze kotła trzeba się również zdecydować, czy będzie on służyć jedynie do grzania mieszkania, czy też dodatkowo da się za jego pomocą ogrzać wodę stosowaną do kąpieli lub mycia, takie kotly/buderus (piece do centralnego ogrzewania nasze propozycje) są zwane dwufunkcyjnymi i są znacznie bardziej praktyczne. Zależnie od firmy kotły do ogrzewania mogą być bardziej lub mniej wydajne. Świetne parawnętrz (dodatkowe informacje)ry, a przy tym dość przystępne ceny posiadają kotły/viessmann, wielu klientów jest z nich bardzo zadowolona, gdyż są dość wydajne oraz efektywne. W codziennym użytkowaniu sprawdzają się również kotły/buderus, one także posiadają spore grono zadowolonych klientów.