Proste i tanie sposoby na odmianę wystroju w naszym mieszkaniu

Nasze gusta bardzo często ulegają zmianie. Teraz lubimy jedno, a za jakiś czas już nie jesteśmy w stanie na to patrzeć. Musimy wziąć to pod uwagę, gdy urządzamy nasz dom. Trzeba przyznać, że jest to bardzo kosztowna i czasochłonna inwestycja. Stąd też pomyślmy nawet kilka razy, nim kupimy do mieszkania coś drogiego. Może się zdarzyć, że już za parę miesięcy przestanie nam się ten przedmiot podobać. W grupie zagrożenia znajdują się też te osoby, które zajmują się zawodowo się dekoracją wnętrz. Ponieważ są na bieżąco z wszelkimi nowościami, ciągle pragną zmieniać wystrój w swoim domu, tak aby był zgodny z najnowszymi trendami.

Łóżko sypialniane   rama drewniana

Autor: jm3
Źródło: www.flickr.com
A czasem najzwyczajniej w świecie stare (zobacz gniazda retro) meble nam się już opatrzyły i mamy ochotę na coś innego. Oczywiście, idealnym sposobem jest kupno nowych mebli, ale przecież nie wszystkich stać na taki wydatek co kilka lat. Na szczęście, jest na to inne wyjście. Można zwyczajnie okleić starą meblościankę specjalną okleiną. Możemy ją dostać w najróżniejszych kolorach. Można też stworzyć na naszych meblach niebanalne wzory. Kto powiedział, że nasza szafa nie może być w gwiazdki? Jeżeli nie idzie nam za dobrze z okleiną, możemy nabyć farbę w sprayu. W tym wypadku już nie jest konieczna chirurgiczna precyzja. Trzeba tylko ochronić otoczenie przed farbą.

Choć nasza kanapa jest niesamowicie wygodna, to nie chcemy już jej widzieć, w takim jest opłakanym stanie. Cóż uczynić w podobnej sytuacji? Najlepiej obić ją tkaniną w innym kolorze. Jesteśmy w stanie w ten sposób odnowić wszelkie wersalki, które można kupić tu, tapczany i fotele w domu. Dzięki nowemu materiałowi nasze komplety wypoczynkowe nabiorą wyjątkowego charakteru.

Aby dopełnić dzieła, należy jeszcze zakupić dodatki, które zaakcentują wyjątkowy klimat w naszym mieszkaniu. Pamiętajmy o tym, że diabeł tkwi w detalach. Można zaopatrzyć się w kilka nowych przedmiotów i już nasz dom stanie się nie do poznania. Nie musimy się zbytnio wykosztowywać na dekoracje. Wystarczy pójść na targowisko staroci, gdzie znajdziemy wiele wyjątkowych drobiazgów w bardzo niskiej cenie.