Płytki stolarskie – a więc, podstawowe dane + innego rodzaju ciekawostki

W jaki sposób i z jakich rzeczy są wytwarzane płyty stolarskie? Jakie mogą mieć wymiary oraz grubości? Jakimi rzeczami mają możliwość być oklejane? A co z wytwarzającymi je firmami? Jak dużo około jest ich w Polsce i co najistotniejsze – W jakim miejscu istnieje możliwość na nie trafić? To wszystko i jeszcze więcej nie posiadając żadnego problemiku znajdziesz wewnątrz naszym nowym – świeżo co napisanym – artykuliku!

potrawy

Autor: Deante
Źródło: Deante
płyty stolarskie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
tapeta

Autor: Louise Cohen
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy tekścik rozpoczniemy od produkowania płyt stolarskich, które są wytwarzane z płytki (informacje płytki lappato) listewkowej zrobionej z drewienka iglastego lub typu liściastego, które to są dodatkowo robione z trójki albo pięciu warstw, o przeróżnych grubościach, które zaczynają się od szesnastu milimetrów, poprzez 20 milimetrów, aż do 25 milimetrów. Jeśli chodzi zaś o ich wymiary, to bywają one w ramach 1250 na 2500 mm, oraz 2500 x 1250 milimetrów, jednak sporo firm udostępnia także opcję „na życzenie”, w której to sami dobieramy potrzebne nam wymiary wspomnianej płyty stolarskiej. Warto napomknąć, że oklejanie ich okleinami typu naturalnego (buk, dąb, sosna, czy też klon, nie wspominając już o orzechu, sapeli, czy wiśni), przydaje im właściwości odpowiednie fizycznie, oraz klasę higieniczności typu E1. Jeśli chodzi zaś o same firmy, które to produkują owe płyty stolarskie, to są one rozsiane po całej Polsce, w której znajdziemy ich – według stronki Panorama firm – powyżej 170. Wśród najpopularniejszych (nadal według owej strony), bywają: Drewdom Sp.j. M.

Lewandowski (który mieści się w Opolu), oraz „Timber Poland” (znajdujący się w Radomiu), nie napomykając już o przedsiębiorstwie „Forpłyt”, która znajduje się wewnątrz Warszawie na terenie dzielnicy Ursus, oraz w kilku innych miejscach, takiego typu jak Lublin, czy też Ząbki oraz Piaseczno.