O wnętrze domu trzeba się starać jak o najbardziej ukochaną osobę. Czy troszczysz się tak o własny dom, czy może jednak to zaniedbujesz?

Każdy z nas marzy o cudownym wnętrzu, w jakim można spędzić najbardziej wspaniałe chwile swojego życia. Dom bowiem to miejsce, gdzie możemy zapomnieć o kłopotach, gdzie jest nasza cała rodzina, to miejsce, gdzie czujemy się naprawdę bezpieczni i do którego chcemy wracać.

Pokój dzienny

Autor: Gabriele Barni
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zadbać o to miejsce szczególnie, jak troszczymy się o osobę, którą najmocniej kochamy. Co więc należy zrobić, by tak właśnie się stało?

Przede wszystkim dbajmy o własny dom. Nie pozwólmy, aby stał się on siedliskiem nieczystości, pamiętajmy więc o tym, żeby okresowo czynić porządki. To ważne, ponieważ niezwykle łatwo o tym zapomnieć, a później bałagan staje się coraz bardziej poważny i nie ma za bardzo ochoty na prawdziwe sprzątanie. Jednakowoż, jeśli doprowadzisz swój dom do takiego rozkładu to nie pozostaje Ci nic innego, jak wysprzątać go gruntownie. Wtedy jednakże to sprzątanie (oferty firm sprzątających) nie będzie zapewne brało się z jakiegoś wyższego uczucia, a po prostu z praktyczności – po prostu jest już taki bałagan, że nie da się mieszkać, więc powinniśmy wysprzątać. Nie zgadzaj się na to! Sprzątaj regularnie, niech to się się Twoim nawykiem, a zobaczysz, iż taki sposób jest lepszy niż sprzątanie raz na jakiś okres.

Salon w mieszkaniu

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com

Co ważne, niech Twoje mieszkanie ma dusze. Jak to osiągnąć? Po prostu przez schludny wystrój, jaki skrywa w sobie niezwykłe piękno. Nie sugeruj się trendami, modami czy radami, jak urządzić swoje mieszkanie. Najważniejsze to zaufać sobie, zajrzyj wewnątrz siebie i zastanów się jakie wartości pragnąłbyś przenieść do swojego domu.

Czasem jedna osoba preferuje wystrój bardziej w stylu minimalistycznym, zaś druga wielbi luksus. W jednym, jak w drugim mieszkaniu będzie dusza, jeśli będziesz się dobrze w takim mieszkaniu czuł i jeśli ten wystrój najlepiej opisywał Twoją osobowość. Jeśli lubisz tapety nie kupuj pierwszej lepszej w sklepie, sprawdź fototapety na zamówienie jak twoje-fototapety, może dzięki temu dobierzesz wzór, który rzeczywiście będzie dla Ciebie najwłaściwszy.

Tak samo można zrobić z pokojem swojego dziecka. Fototapety dla dzieci czy też naklejki jak to szczególny rodzaj wzorów, tak samo jak szczególna jest wyobraźnia każdego dziecka. I właśnie w tej sytuacji powinieneś również pokój dziecięcy zostawić swojemu dziecku, sprawdź co podpowiada jego wyobraźnia. Jeśli sam go urządzi będzie się w nim czuł najlepiej, tak samo jak Ty w urządzonym przez siebie domu

.