Co jest dobrym pomysłem, jeżeli chcemy oszczędzić pustą przestrzeń w pokoiku dla dziecka?

Meble wielofunkcyjne to jeden z ukochanych rodzajów sprzętów dowolnego rodzica. Dzięki nim można zaoszczędzić dla dziecka trochę więcej miejsca do nauki i zabawy. Dzisiaj posiadamy bardzo znaczny wybór tego typu mebli, zatem jest w czym dobierać.
Dobrym rozwiązaniem dla rodziców, którzy posiadają mały metraż domu, mogą być łóżeczka piętrowe.

W niewielkim domu liczy się każdy metr, zatem takie łóżka (zobacz łóżko ze stelażem i materacem) są jak najbardziej wskazane. Należałoby jednak mieć w pamięci, żeby nie kupować tego typu mebli dzieciom, które skarżą się na akrofobię lub odmienne lęki powiązane ze spaniem na wysokości. W podobnym wypadku zapewne korzystniej zakupić mniejsze, ale typowe łóżka, żeby zagwarantować wszystkim wygodny odpoczynek. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być też łóżeczko piętrowe ze stolikiem. Na górze dziecko mogłoby spać, a na dole odrabiać lekcje czy rysować. Jeśli dziecko jest trochę większe, na stole można postawić komputer.
Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark

Autor: Skagerak Denmark
Źródło: www.SmakProstoty.pl
W czasie zakupu łóżka piętrowego dla dzieci trzeba zwrócić uwagę na to, żeby szczeble na znajdującym się na górze łóżku były jak najdłuższe, ponieważ potomstwo w trakcie snu często zmienia pozycję oraz może niechcący wypaść. Jeśli chcemy, aby łóżeczko służyło przez długi okres czasu, powinniśmy skoncentrować się na jego wymiarze oraz trzeba wziąć pod uwagę fakt, że dziecko jeszcze dużo urośnie. Skontrolować także trzeba wagę, którą zdoła zachować, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku. Cena łóżeczka piętrowego dla dziecka mieści się w przedziale 600-1000 złotych. Łóżeczka z biurkami są trochę tańsze, natomiast te z pojemnikiem – droższe.

Są również wersje trzyosobowe, gdzie zamiast szuflady na pościel, mamy ponadto jeden wysuwany materac. W tym czasie nie ma miejsca na ukrycie kołderki, lecz możemy zaoszczędzić dużo miejsca, jeżeli mamy trójkę dzieci.