Zdrowy sen okazuje się naprawdę ważny, dbaj o dogodną atmosferę w sypialni, kupując właściwe meble

Zdrowy sen pomaga nam odpoczywać oraz odnawiać energię przed nadchodzącym dniem. Nie wolno bagatelizować jego znaczenia oraz wagi, bez optymalnego odpoczynku tracimy energię i nie jesteśmy w stanie sprostać obowiązkom. Wygodne łóżko posiada w procesie snu naprawdę kluczową rolę. Wybierając elementy umeblowania do sypialni, decydujmy się na wyroby komfortowe, estetyczne, jak też solidne i wytrzymałe. Dzięki temu zaprojektujemy klimatyczną i funkcjonalną sypialnię, w której będziemy mieli okazję zrelaksować się oraz właściwie wysypiać.Łóżka drewniane – popularne i ładne

Przez dłuższy czas w polskich domach tryumfy święciły wersalki i kanapy, które z doskonałym efektem były wykorzystywane jako powierzchnie do spania. Dzisiaj do łask powracają łóżka drewniane, które otrzymały nowy projekt, odświeżoną, lżejszą formę oraz solidne wykonanie. Łóżka drewniane stają się idealnym wyposażeniem sypialni dla dzieci i dorosłych. W kompozycji z wygodnym materacem zapewniają posłanie ładne i dogodne. Łóżka są wytwarzane z różnorakich gatunków drewna. Meble dla dzieci często wykonywane są z drewna sosny, jeśli chcemy z kolei kupić imponującą, elegancką sypialnię – optymalnie sprawdzi się solidne i mocne drewno dębowe. Ciekawe rozwiązania: stelaż do twojego łóżka.

materac

Autor: Fabryka materacy Janpol
Źródło: Fabryka materacy Janpol

Do pokoju dziecięcego – sosnowe mebelki

Takie łóżeczka świetnie wyglądają w pokojach dziecięcych, gdyż mają lekką postać i nie przytłaczają powierzchni. Jeśli w naszym mieszkaniu jest mało miejsca, a pokoik dla najmłodszych okazuje się rzeczywiście malutki, można zdecydować się na drewniane łóżko piętrowe. Takie łóżeczko bez wątpienia przypadnie do gustu mieszkańcom pokoiku, bo spanie na takim posłaniu okazuje się najprawdziwszą przygodą. Kupując łóżko dla najmłodszych trzeba upewnić się, czy jest dobrze zrobione. Powinno mieć ono solidny stelaż, odpowiednio zabezpieczone posłania oraz schodki. Warto także posprawdzać, czy nie ma ostrzejszych krawędzi lub odsłoniętych śrubek, o które dziecko mogłoby się skaleczyć. Producent poleca: naturalne łóżka drewniane.

Wybierz stelaż do łóżka

W sytuacji, gdy nie chce się kupować całego łóżka (zobacz materac kieszeniowy 90×200) do sypialni, można zdecydować się na sam stelaż. Na podobnym stelażu układa się materac, więc powinien być to element porządnie zrobiony. Przy zakupie stelaża należy zwrócić uwagę na to, z jakiego drewna został wykonany, na szerokość oraz rozstaw listewek. Obecnie cenione są stelaże z automatyczną regulacją wysokości zagłówka, które pozwalają dopasować kształt łóżka do osobistych preferencji. Pełna oferta: łóżko pietrowe do małych mieszkań.