Z jakiego powodu w ostatnich latach w zakresie dekoracji wnętrz niepodzielnie rządzą fototapety?

Nierzadko zdarza się, że brak nam pomysłu na nasze mieszkanie, gdyż wszystkim znanych tapet mamy już dość, a pomalowanie ściany jedną farbą wydaje nam się nieciekawe i średnio praktyczne, przez trudności w usuwaniu plam, które na pewno się pojawią. W takim przypadku wielu decyduje się właśnie na fototapety, które potrafią zmienić atmosferę i styl każdego wnętrza.

Na początek wyjaśnijmy sobie co to w ogóle jest ta osławiona fototapeta, co odróżnia ją od tradycyjnych normalnych tapet, a w jaki sposób różni się od wielkoformatowego, wydrukowanego zdjęcia? Jak sam termin mówi właściwie jest to fotografia,tyle że na specjalnym materiale. Dzięki temu przedstawione sceny,krajobrazy, kotki, konie, pola, jasnozielone góry, czy fototapety uliczki będą wyglądały idealnie, dlatego też będą one ozdabiać nasze wnętrza, zamiast je zniekształcać.

Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jednakże nie są to wszystkie zalety i fototapety ścienne mogą się pochwalić jeszcze wieloma aspektami. Są one zaskakująco funkcjonalne i praktyczne, ponieważ są w pełni zdatne do czyszczenia i większość plam powinniśmy zmyć nasączoną ściereczką nie bojąc o zniszczenie swojej uwielbianej fototapety uliczki, czy Mount Everestu. Co więcej dużym uproszczeniem są fototapety ścienne będące też samoprzylepne, dzięki czemu ich naklejanie jest niezwykle proste i nie ma możliwości powstania żadnych zmarszczek w ułożeniu zdjęcia. Jednak mało który pasjonata fototapety zdecydował się na nią patrząc na względy funkcjonalności. Tu wybiera się oczami i ciężko nie ulec widząc szereg wspaniałych fotografii wydrukowanych na materiale odzwierciedlającym wszystkie ledwo zauważalne szczegóły, zaczynając na cieniu małej chmurki na brukowanej posadzce dziedzińca starożytnego miasta, a kończąc na kroplach rosy błyszczącej w soczysto-zielonej trawie.

A jak prezentuje się kwestia cenowa? Nadzwyczaj łagodnie, gdyż za takie nadrukowane dzieło sztuki zapłacimy tylko około stu złotych. Oczywiście zażyczymy sobie większy rozmiar fototapety,zapłacimy więcej,ale nawet wtedy cena jest do zniesienia. Zobacz na stronie z fototapetami z uliczkami.

Dokładnie widać więc z jakiego powodu fototapety ścienne zyskują tak wielu zwolenników. Więc jeśli nie mamy zielonego pojęcia jak zaaranżować nasze mieszkanie (pośrednicy nieruchomości) i szukamy czegoś z powiewem świeżości warto rozważyć pomysł oparcia wystroju swego kąta na jednej z barwnych fototapet ściennych.