Łóżka – rodzaje i opis

Łóżko jest meblem dobrze znanym wszystkim ludziom. Służy do spania oraz do odpoczynku. Właściwe łóżko musi spełniać dużo oczekiwań, ale najbardziej istotnym z nich jest wygoda. Łóżko musi bowiem umożliwiać dobry sen jego posiadaczowi, a komfort jest konieczny do dobrego snu. Komfort łóżka jest także w pewnym sensie kwestią indywidualną.

Różne osoby bowiem wolą rozmaite odmiany łóżek i materaców, ponieważ jest im wygodnie w rozmaitych pozycjach i na zróżnicowanych powierzchniach. Wynika to między innymi z budowy ciała, ale przede wszystkim z doświadczeń. Człowiek, który przyzwyczaił się do odpoczynku na niezbyt miękkiej powierzchni, może czuć się źle, a nawet nie być w stanie odpocząć na miękkim, zapadającym się materacu. Są rozmaite typy łóżek, jak między innymi drewniane łóżko z biurkiem najlepszy materac (zobacz materac piankowy 90×200) do łóżka Benet.

Łóżko piętrowe

Źródło: www.flickr.com

Rodzaje łóżekRodzaj łóżka uzależniony jest od rozmaitych aspektów. Przy wyborze takiego mebla do mieszkania często zwraca się uwagę na to, by pasował do pozostałych elementów. Przede wszystkim jednak typ łóżka dopasowany jest do jego właściciela. Często również czynnikiem przeważającym są możliwości finansowe, przez które ludzie wybierają zakup łóżka taniego, na przykład w postaci zwykłego tapczanu. W takiej sytuacji niejednokrotnie może się okazać, że taki zwykły tapczan jest bardzo wygodnym łóżkiem. W ostatnim czasie do łask wracają także typy mebli dziecinnych, jak na przykład łóżka piętrowe drewniane z drabinką prowadzącą na fajne łóżko z szufladami na górze. W przypadku dzieci ten pomysł się sprawdza, bowiem umożliwia zaoszczędzenie przestrzeni, a dla dzieci sen na wysokości jest czymś interesującym. Trzeba tylko pamiętać, by górne łóżka były odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnym upadkiem podczas snu. (Zobacz też nowoczesny zestaw mebli dziecięcych) – czytaj tu

Łóżko małżeńskieŁóżko podwójne, nazywane również małżeńskim, jest stworzone dla par. Jego wymiary są dwa razy większe niż w przypadku mebla pojedynczego. Łóżka podwójne są bardzo popularne i nieustannie ich sprzedaż jest na wysokim poziomie. Zazwyczaj są to bardzo wygodne i miękkie meble. Czasami także mianem łóżka podwójnego opisuje się tego typu mebel, który złożony jest z jednej części stałej i jednak składanej. Taki rodzaj mebla także często wykorzystywany jest w pokojach dzieci.