Zbuduj praktyczną łazienkę z wyjątkowym oświetleniem

Nareszcie przyszedł moment na wyremontowanie twojej łazienki, który przekładałaś tak już od paru lat? Oczywiście na samą myśl uśmiechasz się jak dziecko, jednak pamiętaj, że przed otrzymaniem ostatecznego rezultatu czeka cię długa, ciężka i zakurzona droga. Zanim zabierzesz się do prac związanych z odnowieniem twej łazienki, należy dokładnie przeanalizować plan działania i odpowiedzieć sobie na pytanie jaki końcowy rezultat mamy nadzieję uzyskać i jaki styl ma ona reprezentować. Jeśli jednak nie znamy się na budowlance i odnowie wnętrz, powinno się dla własnej wygody oraz spokoju wynająć pożądnego fachowca. Jednak należy podkreślić, że najlepiej by była to osoba już sprawdzona i polecona przez kogoś bliskiego i zaufanego, ponieważ niejednokrotnie zdarzają się takie sytuacje, że mimo ukończenia remontu, wymagane są liczne poprawki, za które jak wiadomo to my musimy zapłacić. Dlatego trzeba zrobić to raz, a dobrze.

łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Roboty remontowe trzeba rozpocząć od wyniesienia wszystkich elementów z łazienki, które mamy zamiar wymienić lub po prostu nie chcemy aby się zniszczyły. Następnie należy zabrać się za odnowienie podłogi i wszystkich ścian, które zaczyna się od skucia glazury. Jeśli ten zabieg będzie gotowy, trzeba wszystkie powierzchnie dokładnie wyrównać i przeczyścić oraz, co ważne, pokryć specjalnym gruntem przed zamocowaniem nowych płytek. Pamiętajmy, że jeśli mamy w planie wymianę lub inną aranżację elementów sanitarnych, wszystkie zmiany w instalacji wodno-sanitarnej oraz elektrycznej musimy przeprowadzić gdy ściany i podłogi panele winylowe wrocław są w stanie surowym. Następnym etapem jest nałożenie glazury na przygotowane podłoże, następnie pozostaje jedynie zamontować kilka urządzeń sanitarnych, mebli przeznaczonych do łazienki, baterii i różnego rodzaju dekoracji. W tym etapie powinno się dokładnie przemyśleć wystrój łazienki, który ma służyć nam przez kolejnych parę lub kilkanaście lat. Dużą popularnością cieszą się nietuzinkowe wnętrza.

łazienka

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Jeśli i my chcielibyśmy aby nasza łazienka wzbudzała podziw i zachwyt, warto pomyśleć czy nie zainwestować w owalne meble do łazienki. Ich mało schematyczny kształt zapewni interesujący design i bardzo dobrze wpasuje się w nowoczesne wnętrze. Bardzo ważnym elementem jest także oświetlenie. Warto pamiętać aby światło było jasne i miało zbliżoną do naturalnej barwę. Nie należy zapominać również o lustrze, do którego warto przymocować halogeny, które doskonale je oświetlą. Dla wymagających oraz nowoczesnych osób zalecamy zamontowanie lustra z listwą led, która choć tworzy element dekoracyjny, ale niewątpliwie ożywia i odmienia wnętrze (przykład).

Pamiętajmy, że tylko od nas zależy w jakim stylu zaprojektujemy naszą łazienkę. Powinna przecież odzwierciedlać nasz własny gust oraz osobowość, a całokształt musi tworzyć idealną harmonię.